Zgrabna sylwetka z jogą

0
2190
Joga dla zgrabnej sylwetki

Regularna praktyka jogi sprzyja utrzymaniu zgrabnej i smukłej sylwetki. Większość praktykujących regularnie jogę, może powiedzieć, że radość życia, akceptacja siebie, swojego ciała pojawiła się „nie wiadomo skąd”.

Chudnięcie zaczyna się w naszej głowie

Lęk w pewnym sensie przyciąga tłuszcz…W naszym społeczeństwie osoby nawet z lekką nadwagą postrzegane są negatywnie. Wyśrubowane „standardy”, wszechobecne korekty grafików wykreowały niedościgniony ideał ludzkiego ciała. Powoduje to stres. Stres bycia na diecie – czy przyniesie zamierzony efekt, strach przed wyjściem – czy otoczenie zaakceptuje mnie jaką jestem. A tak naprawdę najbardziej potrzebny jest wgląd w siebie, a nie drakońska dieta i tony potu wylane w siłowni. Jeżeli zachodzi brak równowagi, nasze ciało wysyła nam sygnały. Wystarczy zatrzymać się, wsłuchać się w siebie. Możliwe, że otyłość, zatrzymanie wody w organizmie, problemy ze skórą, to symptomy jakiegoś poważniejszego schorzenia, a diety i forsowanie ciała w celu schudnięcia, jeszcze bardziej rozregulowują nasz organizm i zaburzają jego obraz.

Działanie od wewnątrz jest lepsze niż z zewnątrz

Dzięki jodze poznajemy swoje ciało i jego możliwości, uczymy się nie nadwyrężać mięśni i stawów. Uczymy się świadomego oddechu. Podświadomie docieramy do naszych myśli dotyczących motywacji i inspiracji

Podczas praktyki jogi tworzy się związek między sferą fizyczną i psychicznyą. Związek ten jest korzystny, ze względu na dwa główne powody:

  • zwiększa się ukrwienie narządów układu pokarmowego, co niweluje wzdęcia, zaparcia, zatrzymanie wody, wspomaga perystaltykę jelit
  • reguluje pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego odpowiedzialnych za sen, nastrój i łaknienie, zmorę wszystkich łasuchów (poziom cukru regulowany jest przez trzustkę, nadnercza produkują hormon stresu, grasica reguluje układ odpornościowy, sen regulowany jest przez gruczoł przytarczycy, nastrój i łaknienie to praca dla szyszynki i przysadki mózgowej)

Joga rozwija siłę woli

Tak. Siłę woli, której tak bardzo brakuje, kiedy diety i ćwiczenia nie przynoszą zamierzonych efektów. Jeżeli przeznaczysz kilkadziesiąt minut dziennie na wsłuchanie się w siebie, świadomy oddech, świadome bycie w asanach, dobry relaks, wyciszenie, skorzystasz na tym fizycznie i mentalnie. Odzyskasz kontrolę nad tym, co i kiedy jesz, odzyskasz szacunek dla własnego ciała.