Zacznij dzień od pozbycia się stresu

0
784

Stres długotrwały, męczący i nieopanowany, potrafi z nas zrobić Dr. Jekyll’a. Nasz system nerwowy atakowany długotrwałym stresem potrafi zmienić nas w zupełnie inną osobę. Niby to nadal my, a jednak zupełnie nie my.

Układ nerwowy atakowany przez długotrwały stres

Napięcie mięśni, wibracje energetyczne, zmieniają się sprawiając, że i my i nasze otoczenie odbiera nas zupełnie inaczej niż gdy jesteśmy spokojni i pewni siebie. Stres potrafi nawet wyłączać, przełączać niektóre fragmenty naszego DNA. Stajemy się niemalże zmodyfikowani genetycznie.

Zatem niezmiernie ważne jest posiadać narzędzia, dzięki którym w szybki sposób wrócimy do swojej zrelaksowanej postawy, neutralnego umysłu, odzyskamy energię i zdobędziemy umiejętność zauważania swoich emocji i racjonalnego działania.

Zacznij dzień od pozbycia się stresu

W naszym „jogowym arsenale” mamy medytację, która jest pewną formą relaksacji, która pomaga nam odzyskać równowagę i dawny blask. Pomaga ona oczyścić się ze złości i frustracji.

Ważne jest by taką praktykę rozpocząć z samego rana. Zamiast porannych negatywnych myśli, niechęci i przygnębienia, musimy ustawić swoje wibracje na pozytywne i pełne energii. Dzięki temu ustawimy cały nasz nadchodzący dzień.

Medytacja na dobry początek dnia

Poniższa medytacja jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które jeszcze nie mają własnej porannej praktyki medytacji lub jogi i jeszcze nie czują się na siłach, by takowe wprowadzić w codzienną rutynę. Jest to zatem dobry początek na dbanie o siebie i na dobry dzień.

Gdy tylko wyłączysz alarm budzika, usiądź na łóżku w pozycji siadu skrzyżnego. Zamknij oczy i skup się na punkcie między brwiami. Połącz się ze swoim oddechem używając długich i głębokich wdechów i wydechów. W myślach powtarzaj SAT przy wdechu i NAM przy wydechu. Czas: 1 do 3 minut.

 

Źródło: „Invincible Living” Guru Jagat.