Wyciszenie i spokój – przed nowiem

0
994

Trzy dni przed nowiem, to czas wyciszenia, spadku energii i czas na skupienie się do wnętrza. Kiedyś kobiety wykorzystywały ten czas na przepowiednie, wróżby, medytacje. W naszych genach zapisane są te intuicyjne działania, choć świat próbował je wymazać. Dlatego możecie czuć ten czas jako dni zmęczenia, spadku energii i potrzeby regeneracji.

Fazy księżyca

Życie jest cykliczne. Kobieta jest cykliczna. Dlatego tak mocno oddziałują na nas fazy księżyca.

W nocy z soboty na niedzielę księżyc będzie w fazie nowiu. Trzy dni przed nowiem to tzw. dark moon. Czas wycofania, ciemności, ciszy, skupienia, wyciszenia. Życie na pełnych obrotach, typowo męska energia współczesnego świata, sprawiają, że my kobiety, często zupełnie nie umiemy sobie radzić z różnymi fazami i cyklami naszego codziennego życia. Nieraz zapominamy jak ważne jest wsłuchać się w swoje ciało, w poziom energii, w samopoczucie, w intuicję. Przylepione do Netflixa, codziennych obowiązków, zakupów… zapominamy o sobie. Dlatego zachęcam Was do tego żeby w najbliższych dniach zwolnić, posłuchać intuicji, snów, zrobić mapę marzeń, odpocząć.

Wyciszenie i spokój – przed nowiem

Zamknij usta i obracaj językiem według wskazówek zegara, tak by naciskać na wewnętrzne ścianki jamy ustnej i zataczać szerokie koła wewnątrz, wokół ust. Rób tak przez 30 do 90 sekund.

Zmień kierunek i rób to samo w drugą stronę.

Pozostań w bezruchu przez następną minutę.

Ta praktyka doprowadzi Cię do wyciszenia. Stan wyciszenia pozwala usłyszeć swój wewnętrzny głos, głos wewnętrznego przewodnika. Dzięki temu mijają lęki, znajdujemy wyjście z trudnych sytuacji, czujemy swoją wewnętrzną siłę. Naucz się, że wyciszenie może być Twoim najlepszym ratunkiem.

Sen

Jeżeli masz problemy ze snem i nie chodzi tu tylko o problemy z zasypianiem, ale także notoryczne niewyspanie, budzenie się zmęczoną, to polecam poniższą praktykę.

Przed snem usiądź na łóżku z wyprostowanymi plecami. Zrób wdech układając usta jakbyś trzymała w nich monetę. Wydech zrób nosem. Powtarzaj ten cykl wdechów przez zaokrąglone usta i wydechów przez nos. Poczujesz jak napięcie całego dnia powoli opuszcza Twoje ciało.

Miłych snów 🙂

Karolina Karwacka-Ziemak / Ghansham Kaur