Woda różana – starożytny sekret piękna

0
890

Róże to kwiaty, które podobają się prawie każdemu. Mają piękny wygląd i piękny zapach. Czy mogą być także przydatne w pielęgnacji skóry?

W starożytnym Rzymie używano wody różanej do oczyszczania twarzy. Robiono nawet z niej niekiedy kąpiele. Podobnie w Indiach, w których wodę różaną stosuje się od wieków do pielęgnacji skóry.

W Ajurwedzie niezwykle ważne dla naszego zdrowia są zarówno naturalne pożywienie, jak i naturalne sposoby dbania o skórę. Czysta woda różna jest destylowana z płatków róż. Ma delikatny i przepiękny zapach. W jej składzie nie znajdzie syntetycznych i sztucznych składników zapachowych, które są szkodliwe dla zdrowia i często powodują poważne alergie.

Woda różana

Woda różana ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Przywraca prawidłowe pH skóry i oczyszcza pory. Dzięki działaniu przeciwzapalnemu regeneruje skórę. Naturalne oleje, które znajdują się w wodzie różanej, nwilżają skórę i sprawiają, że jest gładka i wygląda delikatnie i świeżo.

Dodatkowo dla wielbicieli aromaterapii będzie jasne, że zapach wody różanej uspokoi układ nerwowy i odstresuje.

Podsumowując dzięki wodzie różanej twoja skóra będzie wyglądał młodziej i zdrowiej.

Wodę różaną lub hydrolat różany znajdziesz w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Podam  dwa przykładowe miejsca, w których możesz kupić powyższe produkty.

https://skladprosty.pl/pl/p/Woda-rozana-Make-Me-Bio/135

https://mintishop.pl/search.php?text=woda+różana

https://www.mokosh.pl/hydrolat-roza

https://www.iossi.eu/kategoria/twarz/tonik-i-mgielka-roza-damascenska

Wodę różaną możesz wykorzystać w codziennej pielęgnacji dodając kilka kropel do mydła do twarzy lub do ulubionego kremu nawilżającego. Możesz także użyć wody różanej jako toniku lub dodać odrobinę do kąpieli.