WITAMINY MŁODOŚCI

0
515

Skóra jest największym organem naszego ciała, ale niestety nie zawsze traktujemy ją priorytetowo. Pamiętajmy aby wspierać jej prawidłowe funkcjonowanie należy dostarczać jej witamin i substancji odżywczych w postaci kremów czy serum.
WITAMINA C jest najsilniejszym przeciwutleniaczem, stymuluje odbudowę kolagenu, nadaje skórze gładkość, jędrność i elastyczność . Przede wszystkim chroni naszą skórę przed skutkami promieniowania UV i wolnymi rodnikami. Poza tym dzięki hamowaniu procesu syntezy melaniny doskonale rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry.
W mojej ocenie najlepszymi preparatami kosmetycznymi zawierającymi Vit-C są:
Kosmetyki z linii C- Vit firmy SESDERMA zawierają najbardziej stabilną formę tej witaminy[ 3 – 0 – etylowy kwas askorbinowy] . Dzięki wykorzystaniu w preparatach nanotechnologii dodatkowo zwiększa się przenikanie witaminy w głąb skóry. Poza tym wykorzystano również nowy kompleks ANTIOX BOOSTER SYSTEM, który czterokrotnie zwiększa działanie antyoksydacyjne.

Serum ULTIMATE VITAMIN C BOOSTER CONCETRATE firmy BABOR zawiera 20 % pochodnej vit C o wysokiej stabilności. Wzmacnia naturalny układ odpornościowy skóry, pobudza syntezę kolagenu.
Krem z Wit. C COMPLEX C CREAM firmy BABOR z zamkniętymi w mikrokapsułkach witaminami C, A i E. Bogata konsystencja kremu pozwala na ukojenie nawet mocno wysuszonej skóry.

RETINOL czyli witamina A jest stosowana w kosmetyce jako substancja odmładzająca i przeciwzmarszczkowa. Reguluje i przyspiesza tworzenie nowych komórek. Odżywia i poprawia elastyczność skóry[ kolagen] . Redukuje przebarwienia i skutki fotostarzenia . Należy pamiętać, że prawdziwy retinol to główna forma VIT. A w czystej postaci i to właśnie ona jest najbardziej efektywna i najlepiej wchłaniana przez skórę. Najlepsze efekty w pielęgnacji skóry gwarantuje stopniowe zwiększanie dawki retinolu[ Vit.A] tzw. Retynizacja.

W mojej ocenie najlepszymi preparatami kosmetycznymi zawierającymi retinol są:
Linia RETI- AGE firmy SESDERMA zawiera bombę witaminową w postaci trzech form retinolu czyli retinol, retinyl i retinaldehyd co pozwala na stopniowe uwalnianie składników aktywnych oraz ciagłe dostarczanie retinoidów [ ciągła walka ze starzeniem ] .

Krem INTENSE REVITALIZING CREAM firmy BABOR z retinolem . pobudza wytwarzanie nowych komórek i działa intesywnie regenerująco. Dodatkowo zawiera czystek który wzmacnia barierę ochronną skóry.

Podsumowując stosowanie w pielęgnacji skóry witaminy C i witaminy A to doskonałe rozwiązanie jeśli chcemy utrzymać zdrowy i młody wygląd