Tara Stiles – książka o jodze i jedzeniu

0
1684

Tara Stiles to amerykańska gwiazda jogi. Stworzyła swoją własną odmianę ćwiczeń STRALA. Jej zajęcia oparte są na pozycjach jogi, ale zamiast trzymać się sztywnych pozycji, ćwiczenia mają dynamiczną formę. Tara Stiles jest jedną z tych nauczycielek jogi, która prowadzi swój kanał na yotube. Tam można zapoznać się z jej sposobem na jogę.
Jedną z najnowszych książek Tary Stiles jest „Make your own rules diet”. Przewodnik po dobrym samopoczuciu. Kolorowy, pięknie wydany, pełen ładnych zdjęć i pysznych pomysłów na zdrowe potrawy.

Tara Stiles prezentuje nam podejście do żywienia, podobne do jej sposobu ćwiczeń. Elastycznie, zdrowo i tak by czuć się dobrze. W książce autorka zaczęła od opisu swojego podejścia do zdrowego trybu życia. Proponuje kilka metod medytacji i kilka sekwencji jogi. Potem przechodzimy do diety.
Tak jak już wcześniej wspomniałam zasady są elastyczne. Mamy kierować się tym co lubimy, co sprawia, że czujemy się dobrze. Jednak Tara nie pozostawia nas bez przepisów. W książce jest dużo przepisów na zdrowe koktajle i soki. Są przepisy na drobne przekąski i na sycące dania. Jest też coś dla łasuchów, czyli przepisy na zdrowe słodkości. Na końcu jest też propozycja planowania posiłków na kilka tygodni.
Książka jest dostępna w języku angielskim i niemieckim. Można ją dostać także w polskich księgarniach internetowych, ale niestety nie ma wersji polskiej.
Zachodnia moda na jogę nie ustaje. Jest wiele pozycji książkowych i DVD z ciekawymi pomysłami na ćwiczenia i dietę. Książka Tary Stiles, jest taka jak ona, pełna pozytywnej energii, luzu, radości. Czytając porady Tary i jej wrodzony zachwyt nad każdym drobiazgiem, sprawia, że mamy ochotę ruszyć do kuchni i przystąpić do gotowania. Większość przepisów jest łatwa do zrobienia, szybka i nie wymaga użycia trudnych do zdobycia produktów. Zakładam, że duża ilość przepisów na zdrowe koktajle, które w tej chwili są niezwykle modne, może być głównym impulsem do kupienia tej książki.

Polecam !!!


Autor: Karolina Karwacka-Ziemak