Sole Epsom naturalnym sposobem na poparzenia słoneczne.

0
615

Latem cieszymy się słońcem, dzięki któremu mamy więcej energii i dobre samopoczucie. Wystawienie się na promienie słoneczne jest dla nas dobre, podnosi poziom witaminy D i równoważy hormony. Jednak przesada jest niewskazana. Co zrobić gdy nie zadbamy odpowiednio o ochronę przed poparzeniem skóry?

Żeby podnieść poziom witaminy D w organizmie i zrównoważyć gospodarkę hormonalną, wystarczy codziennie na trochę wystawić się bezpośrednio na promienie słoneczne. Jest to dla nas bardzo dobre, ale musimy uważać żeby nie przesadzić. Zbyt dużo słońca może prowadzić do poparzeń słonecznych, co z kolei podnosi ryzyko raka skóry. Dlatego warto używać naturalnych kremów ochronnych by chronić skórę przed poparzeniem.

Sole Epsom są naturalnym sposobem na poparzenia słoneczne.

Opalona skóra od lat jest synonimem zdrowego i ładnego wyglądu. Chcemy szybko odsłonić bladą skórę po zimie, by nabrała złocistego odcienia. Dodatkowo lato, ciepło, słońce i długie dni wyciągają nas z domu na świeże powietrze. Pływamy, biegamy, grillujemy, gramy w piłkę, jeździmy na rowerze, idziemy nad wodę. No i czasami kończymy z poparzeniami skóry. Łatwym sposobem na poradzenie sobie z tym są sole Epsom. By uspokoić zaczerwienioną, podrażnioną i obolałą skórę wystarczy dodać do kąpieli 1 lub 2 szklanki soli Epsom, zamoczyć poparzone ciało i poczuć wyraźną ulgę. Jeżeli nie masz wanny możesz rozpuścić sole w ciepłej wodzie, zamoczyć w niej ręcznik i zrobić sobie okłady.

Dlaczego to działa? Sole Epsom to przede wszystkim magnez, który zmniejsza stan zapalny i nawilża suchą lub zniszczoną skórę. Dlatego też sole Epsom są równie dobre w walce z egzemą.

Miłej kąpieli słonecznej 🙂

Karolina Karwacka-Ziemak