Słońce we włosach – ochrona i pielęgnacja :)

0
858

Dla zdrowia i piękna włosów najważniejsza jest zdrowa i bogata w minerały i witaminy dieta. Możemy także zadbać o włosy z zewnątrz. Dzisiaj kilka porad jak naturalnie i zdrowo pielęgnować włosy latem.

Według Ajurwedy powinniśmy myć włosy raz do pięciu razy w tygodniu, w zależności od typu włosów.

Masaż

Przed myciem warto zrobić masaż głowy, używając do tego oleju sezamowego lub kokosowego. Głowa jest mocno ukrwiona i unerwiona, dlatego masaż głowy jest niezmiernie przyjemny, relaksujący i jednocześnie pożyteczny. Jeżeli chcesz mieć piękne włosy musisz dać im trochę miłości 🙂

Olejki

Masaż głowy poprawia cyrkulację, a wtarty we włosy olej odżywia zniszczone końcówki. Do masażu olejem dobrze dodać olejki eteryczne, stymulujące mieszki włosów. Są to: olejek cytrynowy, miętowy, lawendowy, bazyliowy lub rozmarynowy. Wystarczy kilka kropli do oleju bazowego, którym wykonujesz masaż.

Ochrona

Tak jak skóra, włosy potrzebują także ochrony przed promieniami słonecznymi, które wysuszają, niszczą włosy i sprawiają, że stają się one wyblakłe i matowe. W drogeriach możesz kupić specjalne filtry ochronne do włosów, jednak najprostszym, najbardziej efektywnym i najzdrowszym sposobem by ochronić włosy przed słońcem jest noszenie czapki lub kapelusza.