Joga i medytacja uczą nas radości życia. Jako małe dzieci potrafimy cieszyć się z zabawy z rodzicami, z kolorowych kwiatów, z piękna motyli, z biegu po trawie. Cieszymy się z rzeczy, które zaspokajają naszą naturalną potrzebę bliskości, pragnienie obcowania z naturą. Z wiekiem pragniemy coraz więcej… nowa płyta, telewizor, telefon… coraz nowsze, modniejsze.

Umiejętność cieszenia się z drobnych rzeczy, nadal jest w nas, przytłoczona przez reklamy i lansowany w mediach styl życia. Pogoń za ciągle nowymi rzeczami, wmawianie nam szczęścia dzięki posiadaniu kolejnej bluzki, może spowodować, że poczujemy coś zupełnie odwrotnego, lęk, samotność, depresję.

Proponuję prostą codzienną praktykę, dzięki której możemy poczuć się lepiej.

Spróbuj codziennie przed snem wypisać 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Mogą to być drobnostki. Zresztą gdy spróbujesz, sam zobaczysz, jak łatwo poczuć wdzięczność za słońce, za smaczną herbatę, za życzliwy gest, za uśmiech bliskiej osoby.

„Praktykę wdzięczności” można wykonać też rano w myślach. Gdy dopadnie cię dzień, w którym o poranku poczujesz się smutny, bez chęci do stawienia czoła codzienności, spróbuj na chwilę zamknąć oczy i skupić się na tym co sprawia ci radość Your Domain Name.

Jestem wdzięczna, że mogę się z Wami dzielić moja pasją do jogi i życia w równowadze. Namaste, Karolina.