Rachel Brathen „Yoga Girl”

0
1676

Książka, która jest jednocześnie autobiografią i podręcznikiem jogi.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak to jest być nauczycielką jogi na Arubie, pomagać ratować porzucone, bezpańskie lub ranne zwierzęta, jak prowadzić organizację charytatywną, serfować i prowadzić jedno z najpopularniejszych kont o jodze na Instagramie, to koniecznie sięgnijcie po książkę „Yoga Girl” Rachel Brathen.

Jest to książka pełna pięknych ilustracji i niezwykłych, widowiskowych pozycji jogi. Dokładnie tak samo jak na Instagramie Rachel Brathen. Jednak to nie tylko ładne zdjęcia. Rachel Brathen swoją popularność wykorzystuje mądrze. Od początku traktowała media społecznościowe jako kanał do porozumiewania się ze światem, do przekazania swoich wartości i wszystkich osobistych przeżyć. Często jest też przez to krytykowana, ale liczba polubień, kliknięć i komentarzy wskazuje, że wielu docenia jej osobiste wpisy.

W książce „Yoga Girl” znajdziecie dokładną historię szwedzkiej blond joginki. Tak samo jak w mediach społecznościowych, także w swojej książce, dzieli się intymnymi szczegółami ze swojego życia. Od samych początków i różnych przykrych doświadczeń, po odnalezienie miłości swojego życia, zamieszkanie na Arubie i wstąpienie na ścieżkę jogi.

Dodatkowo w książce znajdziecie wskazówki jak medytować, jak odnaleźć spokój i równowagę. Rachel dzieli się kilkoma przepysznymi i zdrowymi przepisami. Osobiste przeżycia i doświadczenia przeplatane są ilustracjami i wskazówkami dotyczącymi praktyki jogi. Yoga Girl stara się także przy każdej okazji zmotywować nas do działania, przekazać, że życie jest tylko jedno i trzeba je przeżyć, a nie pozwolić by mijało bez naszego aktywnego udziału. Podobnie jak jej wpisy z Instagramu, książka zawiera wiele motywujących, wspierających i inspirujących porad i tekstów.

 

Rachel Brathen stara się nas przekonać, że można być silną, kobiecą, wrażliwą, kochającą i pewną siebie jednocześnie. I myślę, że nieźle jej się to udaje.

Autor: Karolina Karwacka-Ziemak