Pozycje równoważne – spokojnie, to tylko Święta!

0
1211
The word YOGA printed on clothespin clipped cards in front of defocused glowing lights.

Dużo obowiązków. Wiele spotkań… Choć chcemy żeby Święta były pełne rodzinnego ciepła i radości, nie zawsze jest tak jak sobie wymarzymy. Spotkania mogą rodzić konflikty. Przygotowania powodują zmęczenie i pośpiech. Nie wspomnę o tym co dzieje się w sklepach 🙂 Dlatego specjalnie na tą okazję proponuję kilka pozycji równoważnych. To dzięki nim musimy na chwilę się wyciszyć, skupić i złapać balans.

Drzewo – przenieś ciężar ciała na prawą nogę, powoli przenieś lewą nogę do góry i ustaw stopę na wewnętrznej części prawej nogi. Zrób kilka głębokich oddechów. Skoncentruj wzrok na jednym, stałym punkcie, to pomoże utrzymać równowagę. Potem zamień strony, wykonaj ćwiczenie na lewej nodze, z prawą podniesioną i opartą o wnętrze lewej nogi.

Portrait of young attractive smiling woman practicing yoga, standing in Vrksasana exercise, Tree pose with Namaste, working out, wearing sportswear, blue suit, indoor, white loft studio background

 

Tancerz – na lekko zgiętej prawej nodze, podnieś lewą i postaraj się złapać za stopę. Przyciągnij kolano do kolana, a stopę do pośladka. Jeżeli w tej pozycji czujesz się swobodnie możesz zacząć odciągać stopę do góry, a prawą rękę wyciągnąć przed siebie dla równowagi. Zrób kilka głębokich oddechów i zrób ćwiczenie na drugą stronę.

 

Young attractive woman practicing yoga, standing in Natarajasana exercise, Lord of the Dance pose, working out, wearing sportswear, grey suit, indoor full length, white loft studio background

Orzeł – stojąc na prawej nodze ugnij kolano, umieść lewe udo na prawym, a łydkę i stopę postaraj się opleść dookoła nogi. Unieś przed siebie zgiętą lewą rękę, umieść na wierzchu prawą i postaraj się zapleść dłonie razem. Po kilku oddechach zamień strony.

Young attractive woman practicing yoga, standing in Eagle exercise, Garudasana pose, working out, wearing sportswear, grey suit, indoor full length, white studio background

Skłon – wariacja z nogą w górze. Stojąc na lekko zgiętych nogach zrób skłon. Gdy dotkniesz rękami ziemi, powoli podnoś do góry i do tyłu lewą nogę. Staraj się prostować obie nogi. Wydłużaj kręgosłup patrząc się delikatnie przed siebie, a dłonie ustawiając pod barkami. Po kilku oddechach zamień nogi.

 

Young attractive woman practicing yoga, standing in Standing forward bend, head to knees exercise, uttanasana pose, working out, wearing sportswear, blue suit, full length, white studio background

Pamiętaj, że joga nie musi być poważna i perfekcyjna. Droga dojścia do pozycji, jest ważniejsza niż sama pozycja. Baw się, staraj się poczuć swoje ciało, staraj się wchodząc w pozycje pokołysać, poruszać, tak żeby poczuć mięśnie i stawy, zrozumieć co Twojemu ciału jest w danej chwili potrzebne. Zwracaj uwagę jak się czujesz danego dnia. Zawsze traktuj siebie z miłością i troską.

Wesołych Świąt !!!
Karolina Karwacka-Ziemak