„Pomysł na dobre życie” – Mallika Chopra

0
881

„Pomysł na dobre życie” Malliki Chopry, to kronikarski zapis drogi jaką przebyła Mallika w poszukiwaniu swojego celu, intencji, ścieżki życiowej. Autorka postanowiła odnaleźć w swoim życiu więcej sensu, radości i równowagi, a całym procesem poszukiwania dzieli się z nami w swojej książce.

Autorka opowiada własną historię poszukiwań równowagi w życiu. W naszym chaotycznym świecie potrzebna jest mapa, która pomoże nam utrzymać prawidłowy kurs naszego życia. W ciekawy sposób Mallika opisuje proces tworzenia własnej mapy, z której możemy skorzystać również my.

INTENT

Każdy z rozdziałów książki poświęcony jest jednemu z etapów drogi do szczęścia i równowagi, który Mallika nazwała INTENT: Zasiej, Obserwuj, Ufaj, Wyraź, Pielęgnuj i Działaj.

„Akceptacja drobnych osobistych zmian może stanowić pierwszy krok w kierunku wywarcia większego wpływu na świat i całą ludzkość.”

W każdym z tych rozdziałów autorka dzieli się nie tylko własną wiedzą i doświadczeniami, ale także wiedzą, zgromadzoną dzięki przyjaciołom, ekspertom i członkom rodziny. Każda z tych osób posiada ogromną wiedzę o rozwoju osobistym, zdrowiu, poszukiwaniu własnej drogi w życiu… Takimi ekspertami są m.in. ojciec Malliki, Deepak Chopra, Eckhart Tolle, Marianne Williamson, Arianna Huffington, Andrew Weil, Dan Siegiel.

Kronika upadków i wzlotów

W tej książce urzekająca jest otwartość z jaką Mallika Chopra dzieli się swoimi spostrzeżeniami, problemami i z jaką dzieli się opowieściami o swojej drodze i poszukiwaniach. W świecie, w którym duchowość zeszła na dalszy plan dawno temu i nagle budzimy się ze świadomością, że jest ona nam potrzebna i ma duże znaczenie w życiu człowieka. Opowieść Malliki stanowi podpowiedź jak wprowadzić w życie wrażliwość i duchowość, nie zaniedbując codziennych obowiązków i nie rezygnując ze „zwyczajnego życia”. Autorka jest wszechstronną kobietą, która prowadzi własny biznes, pisze książki, prowadzi wykłady, uczy medytacji, prowadzi dom i to co czuć najbardziej w jej przekazie, jest mamą.

„Nagle życie stało się dla mnie proste. Starzejąc się, ograniczamy swoje życie do tego, co się liczy najbardziej: spędzania czasu z bliskimi. Szukamy ukojenia w prostych rytuałach. Dbamy o swoje ciało i duszę.”

Książka „Pomysł na dobre życie” to praktyczny poradnik jak sobie radzić ze stresem dzisiejszego świata. Jak zwolnić, zastanowić się nad sobą i poczuć satysfakcję ze swojego życia. Jest to książka szczególnie bliska rodzicom, którzy wiecznie miotają się w stresie, lęku, zwątpieniu, odkładaniu wszystkiego na później, poczuciu winy, pośpiechu, mogą wreszcie poszukać sposobu by małymi kroczkami dojść do swojego osobistego szczęścia. Autorka przypomina nam lub uczy, jak ważne jest życie codziennymi intencjami. Daje nam wiarę, że mamy siłę, by pozytywnie odmienić nasze życie i zmienić szarą rzeczywistość w przeżywanie świadomie i radośnie każdej chwili, codziennie, z dnia na dzień.

Osobista i od serca

Mallika nie obawia się mówić o swoich słabościach. Każdy fragment książki to jej osobista droga do osiągnięcia w życiu szczęścia i spełnienia. Może właśnie dlatego jest poruszająca i autentyczna. Jako mama, kobieta biznesu, ktoś kto ma zamiar zająć się na poważnie zdrowiem i rozwojem osobistym swoim i swojej rodziny, jest zabiegana, zmęczona i poszukuje równowagi. Dlatego w swojej książce stara się nam, czytelnikom, przekazać jak najwięcej praktycznych informacji, porad, wskazówek, które zaoszczędzą nam choć trochę czasu i błądzenia samemu w celu osiągnięcia tych samych intencji, jakie ma Mallika.

„Kiedy miewam problemy, jak wszyscy, powtarzam sobie: Z Bożą pomocą poradzę sobie z tym. A potem po prostu zabieram się do działania, drobnymi kroczkami.”

W trakcie prowadzenia nas przez świat rozwoju osobistego i znajdywania siebie wewnątrz nieustannego hałasu i chaosu dzisiejszego świata, Mallika daje nam kilka praktycznych ćwiczeń, dzięki którym jej droga, staje się także naszą.
Na końcu książki mamy kilka stron na zanotowanie własnych intencji na każdy dzień, mapę myśli i koło równowagi.

„Ale moja droga to nie autostrada. To rzadko uczęszczana, spokojna wiejska ścieżyna.”