Chcesz być szczuplejsza? Zdrowsza? Mieć ładniejszą cerę, włosy…? Jest miliard rzeczy do których dążymy, które chcemy zmienić lub o których marzymy. Poniżej 5 rzeczy, o których powinnyśmy pamiętać, żeby iść przez życie w zdrowiu i z dobrym samopoczuciem.

  1. Uwierz w mądrość swojego ciała.Twoje ciało bezustannie podpowiada ci, w którym kierunku powinnaś zmierzać na swojej drodze do zdrowia. Problem w tym, że często zapominamy go słuchać. Dobrym sposobem na odzyskanie kontaktu ze swoim ciałem jest pisanie pamiętnika. Tam znajdziesz swoje przemyślenia, odbicie nastroju, myśli, uczuć i samopoczucia Twojego ciała. Może się okazać, że po przeanalizowaniu kilku wpisów zauważysz, że Twoje samopoczucie pogarsza się po jakimś konkretnym pokarmie. Możesz wówczas spróbować modyfikować swoją dietę, tak byś czuła energię i siłę.
  2. Nie daj się stresowi.Pamiętaj, że nie nad wszystkim jesteś w stanie zapanować. Postaraj się, by codzienna lista rzeczy do zrobienia nie spędzała Ci snu z powiek. Jesteś dobra, pracowita i silna, ale czasem musisz odpuścić i popatrzeć na wszystko z dystansem.
  3. Ruszaj się.Zamiast z przygnębieniem i zmęczeniem zmuszać się do treningu znajdź zajęcia ruchowe, które sprawią Ci radość. Ciało jest stworzone do ruchu. Możesz spacerować, tańczyć, biegać, ćwiczyć jogę, jeździć na rowerze… możliwości jest niemal nieograniczona ilość.
    W naszej zakładce „miejsca” znajdziesz recenzje kilku miejsc do ćwiczeń w Warszawie. Specjalnie dla Ciebie sprawdzamy różne studia jogi i fitness club-y, żebyś mogła dobrać coś dla siebie.
  4. Jedzenie to zdrowie, ale też przyjemność.Na co dzień staraj się jeść zdrowo i rozsądnie, ale czasem pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Wyjście do restauracji raz w miesiącu, lub pyszny deser na babskim wieczorze, to dobry sposób na drobne radości i przyjemności, które tworzą całość Twojego życia. We wszystkim starajmy się znajdować równowagę.
  5. Nie zapominaj o sobie.Żyjemy w społeczeństwie, w którym nie ma miejsca na rozczulanie się nad sobą. Kobiety czują presję zdobywania szczytów w pracy, domu, w piece nad rodziną. Wszystko na 100%. Pamiętaj jednak, że Twoje potrzeby, marzenia, pragnienia, są niezwykle ważne. Nie ustawaj w dążeniu do ich osiągnięcia. Zrób to dla siebie.Autor: Karolina Karwacka-Ziemak