Piękna skóra latem

0
1113

Wiemy już, że w większości dostępnych w drogeriach kosmetyków zawarte są substancje szkodliwe, których przez nasz największy organ – skórę, nie chcemy wchłaniać. Dlatego postaramy się z Wami dzielić przepisami na piękne włosy i skórę, które możecie zrobić sami, ze składników dobrych dla naszego organizmu.

Słońce ma poprawiającą zdrowie i samopoczucie witaminę D. Dlatego warto jest przebywać na słońcu i korzystać z jego dobrej energii. Jednak pamiętajmy o tym, żeby się odpowiednio zabezpieczyć skórę. Dzisiaj co prawda nie mamy dla Was przepisu na krem do opalania, ale zabieg po opalaniu. Wysuszona słońcem skóra nie wygląda i nie czuje się zdrowo.

Będziemy wykorzystywać oleje: arganowy i migdałowy. Są to oleje, które nawilżają wysuszoną skórę, zawierają witaminę E i odżywcze minerały. Dodatkowo wykorzystamy olejek ze słodkiej pomarańczy, który rewitalizuje i odnawia zniszczoną skórę.

Piękna skóra latem – zabieg

2 łyżeczki oleju migdałowego
1 łyżeczka oleju arganowego lub z awokado
8 kropli naturalnego olejku eterycznego – słodka pomarańcza

Wymieszaj składniki. Otrzymanym olejkiem smaruj miejsca, które często wystawiasz na słońce. Możesz smarować ciało dwa lub trzy razy dziennie. Jeżeli chcesz uzyskać bardziej zwartą konsystencję, przelej mieszankę do szklanego naczynia i przechowuj w lodówce.