Olej do ciała

0
1413

Skóra ma największą objętość ze wszystkich naszych organów. Im więcej oleju użyjemy, im dłużej pozostanie on na skórze, tym lepiej się wchłonie i strawi w organiźmie. Gdy się pocimy, wydzielamy hormony. Jeśli nie zostaną usunięte w kąpieli bądź przez natarcie się olejem, a następnie zmycie go, będą wchłonięte z powrotem do oganizmu, powodując szkodliwą reakcję.

Olej kokosowy
Powinien być używany w lecie, przy ciepłych temperaturach. Olej ten twardnieje nawet w temperaturze pokojowej, należy więc przed wtarciem w skórę podgrzać go, by stał się płynny.

Mała ilość oleju kokosowego (pół łyżeczki) w gorącym klimacie jest używana do poprawy higieny osobistej. Wcieranie jej usuwa nieprzyjemny zapach z ust i pozostawia ogólne uczucie czystości.

Olej musztardowy
Najlepiej stosować go w zimie, bo nie twardnieje nawet w lodówce. Jest tani i łatwo dostępny. Poleca się jednak lekkie podgrzanie przed nałożeniem na skórę, gdyż w cieplejszej temperaturze traci swoje właściwości piekące.

Stosowanie oleju musztardowego poleca się zwłaszcza osobom z niedoczynnością tarczycy, tzw chorobie Hashimoto. Należy go wcierać w okolice tarczycy.

Olej musztardowy (mustard oil) można kupić w sklepach z orientalną żywnością.

(Na podst. wykładu doktora Siwy Kumara Varmy.)