Ochrona i opieka – Aad Guray Nameh

0
7329

Bardzo stara i bardzo silna mantra ochronna. Daje ochronę, przewodnictwo, wzmacnia i pomaga kroczyć ścieżką własnego przeznaczenia. Zmienia energię wokół nas, dzięki czemu jesteśmy w swojej energii jak w bezpiecznym kokonie. Jednocześnie nasza pozytywna energia przyciąga do nas to co dobre i to co nam potrzebne.

Ciało energetyczne

Każdy żywy organizm otacza ciało energetyczne, zwane też aurą. Czujemy je wyraźnie gdy ktoś zbliża się zbyt blisko nas. To nasze „pole ochronne” da nam wtedy sygnał, że coś jest nie tak. Mówimy wówczas, że ktoś przekracza naszą strefę komfortu. U niektórych czujemy to mocniej, u innych słabiej, to wszystko zależy od energii danej osoby. Kiedy mamy silną i czystą aurę, będziemy czuć się pewnie i autentycznie. Energia negatywna innych osób nie wpłynie na nas łatwo. Ciężko będzie nas też urazić i obrazić. Będziemy niczym statek kosmiczny z polem ochronnym 🙂 odpornym na „pociski” z zewnątrz.

Osobistą energię, aurę, możemy zobaczyć na zdjęciach kirlianowskich:

foto: pinterest
foto: goop

Ochrona i opieka

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest mieć silne nasze ciało energetyczne. Każda nasza cząstka musi być w równowadze i zdrowiu, żeby całość była w równowadze i zdrowiu. Nie wzmacniając aury narażamy się na choroby, stres, wpływ innych, niekoniecznie przez nas pożądany. Mając silną aurę chronimy się przed wpływem innych, mamy swoje zdanie i wiemy kim jesteśmy.

Mając silną aurę stajemy się silni, trzymamy się swojej prawdy, drogi życiowej i nie zwracamy uwagi na słowa krytyki czy powątpiewania. Złość, zawiść, zazdrość, frustracja, smutek innych wpływają na nas w dużo mniejszym stopniu, dzięki czemu jesteśmy w stanie utrzymać swój wewnętrzny spokój i równowagę.

Ochrona i przyciąganie

Mantra Aad Guray Nameh jest też mantrą, która przyciąga do nas pozytywne energie. Regularnie praktykując śpiewanie tej mantry zaczynamy przyciągać do siebie pozytywnych ludzi. Ludzi, którzy są nam potrzebni na naszej drodze do szczęścia i spełnienia. W jodze zawsze podkreślane jest znaczenie społeczności. Dlatego zaleca się praktykowanie jogi zawsze w grupie, żeby wspierać się energią grupy, innymi pozytywnymi ludźmi. Nie jesteśmy jednostkami oderwanymi od całości. Takie myślenie może spowodować tylko cierpienie i poczucie osamotnienia, niezrozumienia. Dlatego ważne jest by nasza aura wysyłała sygnał do ludzi, którzy są do nas podobni, przy których będziemy się czuć dobrze i szczęśliwie. Gdy mamy negatywne myśli, ludzie od nas odchodzą lub przyciągamy do siebie ludzi z równie negatywną energią. Ta mantra zmienia naszą energię, tak byśmy przyciągali ludzi pozytywnych.

Działanie mantry

Mantra Aad Guray Nameh jest mantrą, która otacza nas ochronnym polem elektromagnetycznym. Już jakiś czas słychać coraz to nowsze odkrycia fizyków kwantowych, którzy potwierdzają to, co przekazywały starożytne filozofie, wszystko jest energią. Ta mantra pomaga nam oczyszczać energię i wzmacniać naszą pozytywną energię. Zewsząd atakują nas negatywne bodźce, są w telewizji, radiu, internecie. To ciągłe bombardowanie złymi informacjami, obrazami przemocy, strachu, frustracji, bólu, wpływa na nas bardzo negatywnie. Dlatego musimy w codziennym życiu znaleźć sobie sposoby na wzmacnianie się i ochronę. Joga, medytacja, mantry, zdrowe odżywianie, pozytywni ludzie wokół nas to takie właśnie koła ratunkowe w ciemnych czasach.

Mantry powstały tysiące lat temu, kiedy na ziemi jeszcze była czysta energia, a ludzie wiedzieli jak dbać o siebie i o planetę, na której goszczą. Teraz, przekazywane przez wielki z ust do ust, są dostępne dla nas, by pomóc nam wrócić do równowagi i harmonii.

Kiedy nie możesz się ochronić, ta mantra Cię ochroni. Kiedy utkniesz, nie możesz ruszyć do przodu, ta mantra pozwoli ruszyć sprawą w Twoją stronę” – Yogi Bhajan

Aad Guray Nameh jest bardzo potężną mantrą używaną głównie do ochrony, ale daje też jasność umysłu i przewodnictwo. Mantra ta tworzy ochronną tarczę energii otaczającą osobę, która ją śpiewa, przyciągając obfitość i pomagając żyć własnym przeznaczeniem. Daje siłę i pewność siebie.

Aad Guray Nameh – instrukcje

Aad Guray Nameh zwana jest Managala Charan Mantrą.

Jej ochronna siła jest tak duża, że sam Yogi Bhajan zalecał powtarzanie jej 3 razy przed ruszeniem w podróż samochodem, aby zapobiec wypadkom na drodze.

Oto podstawowe znaczenie słów:

Aad Guray Nameh – Kłaniam się Pierwotnej Mądrości

Jugaad Guray Nameh – Kłaniam się Mądrości przez wieki

Sat Guray Nameh – Kłaniam się Prawdziwej Mądrości

Siree Guroo Dayv-ay Nameh – Kłaniam się wielkiej, niewidzialnej Mądrości

Koncepcja kłaniania się jest dobrze znana w wielu tradycjach jogi. Kiedy wyobrażasz sobie pokłon, zdajesz sobie sprawę, że serce jest wtedy wyżej niż głowa. Kiedy kłaniasz się mądrości, kłaniasz się mądrości serca, która poprowadzi Cię lepiej niż chaotyczne myśli.

Usiądź w siadzie skrzyżnym. Ułóż dłonie razem na wysokości serca, układając je w Atmanjali Mudrze – kciuki obu dłoni są skrzyżowane, lewy nad prawym (u mężczyzn odwrotnie).

Śpiewając mantrę poruszaj rękami w określony sposób:

Aad Guray Nameh

Wyciągnij ręce przed siebie i do góry pod kątem około 60 stopni

Jugaad Guray Nameh

Wróć rękami do pozycji przy środku klatki piersiowej.

Sat Guray Nameh

Ponownie wyciągnij ręce do góry.

Siree Guroo Dayv-ay Nameh

Wróć rękami złożonymi na wysokości klatki piersiowej.

Ta mantra może być wykonywana o każdej porze, w każdym miejscu, zawsze kiedy czujesz, że jest Ci potrzebna ochrona. Kontynuuj medytację przez 11 minut. Kiedy dojdziesz do wprawy wydłuż czas o 5 minut, aż dojdziesz do 31 minut. Wykonywanie mantry przez 31 minut oczyszcza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Poniżej podaję link do mantry wykonywanej przez Snatam Kaur. Ja najbardziej lubię wykonywać tą mantrę z tym wykonaniem w tle.

Miłego śpiewania,

Karolina Karwacka-Ziemak