Nowy Rok – drzewko wdzięczności

0
723
Colorful note paper / notepad on wood background

Badania wskazują, że prowadzenie pamiętnika, w którym spisujemy rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni w naszym życiu, zapobiega depresji, obniża poziom stresu i pomaga poczuć się szczęśliwym. Wystarczą trzy tygodnie, by poczuć opisane wyżej efekty.
Nowy Rok przypomina nam o upływającym czasie i skłania do refleksji. Warto więc zastanowić się, co w naszym życiu jest ważne.
W szklanym wazonie zrób dekorację z szyszek, suszonych owoców lub jakiejkolwiek aranżacji, która ci się podoba. Wsadź pionowo gałąź i powieś na niej listki wycięte z kolorowego papieru. Wcześniej wypisz na kartkach/listkach, rzeczy za które jesteś wdzięczny. Kartki możesz powiesić za pomocą sznurków lub wstążek. Takie drzewko to piękna dekoracja, pretekst do kreatywnego działania i przypomnienie co jest dla nas dobre i ważne.
Można to ćwiczenie zamienić także na zabawę towarzyską. Przy każdym miejscu dla gości, przy stole, połóż wyciętą w listek kartkę i długopis. Poproś gości, by napisali za co są wdzięczni, potem razem zawieście listki na gałązce.