Nowe trendy w wyjazdach rekreacyjnych Wellness.

0
973

Przyspieszone tempo życia, nawał obowiązków, wysoki poziom stresu, sprawiają, że szukamy efektywnych form wypoczynku. Urlopu jest zazwyczaj niewiele, a baterie naszego organizmu trzeba naładować…

W ostatnich latach stawialiśmy na wyjazdy regenerujące, w których istotna była restrykcyjna dieta, odstawienie używek i intensywne zajęcia ruchowe jak np. bieganie, aerobik, taniec itp.

Najnowszym trendem w tego typu wyjazdach jest zwrócenie uwagi na odpoczynek i regenerację, ale także na przyjemność i bliskość natury.

Jedzenie

Zamiast restrykcyjnej diety, zróżnicowane posiłki skomponowane na bazie produktów z małych, lokalnych przedsiębiorstw.
Atrakcją takiego wyjazdu staje się także nauka gotowanie. W przyjemnej atmosferze, bez pośpiechu, przygotowujemy smaczne posiłki, delektując się różnorodnością smaków i aromatów. Do wieczornego posiłku rozkoszy podniebienia doda lampka dobrego, lokalnego wina.

Aktywność

Nawet aktywność fizyczna skupiona jest wokół piękna otaczającej nas przyrody. Dlatego zamiast aerobiku w dusznej sali, wybieramy wyprawę kajakową, zjazdy na linie nad jeziorem, park linowy, jazdę na rowerze itp. Takie aktywności budzą ducha przygody i pozwalają wyrwać się z codziennej rutyny.

Rodzina

Na wyjazd możemy zabrać dzieci. Zamiast odcinać się od rodziny wybieramy odpoczynek z rodziną. Po ogrodzie biegają dzieci, ich śmiech towarzyszy nam przez cały dzień. Nie siedzą przed komputerem, telewizorem czy tabletem, ale dajemy im szansę odpocząć od codziennej rutyny i wyszaleć się na świeżym powietrzu.

Od internetu i telewizji odcinamy nie tylko dzieci, ale także siebie samych. Nie ma możliwości odpoczynku, gdy uzależniające światło ekranów wciąga nas w swój świat.

Współczesny wyjazd rekreacyjny ma być zatem blisko natury, z daleka od telewizji i komputera. Delektujemy się tym co lokalne, pyszne, jedzone powoli i w dobrym towarzystwie. W ciagu dnia znajdujemy czas na aktywność blisko przyrody, a także na leniwe chwile z książką lub z własnymi myślami, w ciszy i spokoju.

Po takim wyjeździe wsłuchamy się w swoje ciało, myśli i potrzeby. W zaciszu własnego domu nadal chętnie kontynuujemy dbałość o swoje zdrowie i samopoczucie. Jedzenie, które serwujemy sobie na co dzień ma być nie tylko zdrowe, ale i smaczne. Zamiast siłowni, choć raz w tygodniu wybierzmy spacer po okolicy. A wieczorem zamiast jeść posiłek w pośpiechu i samotności, zjedzmy go z rodziną i przyjaciółmi, delektując się kieliszkiem dobrego wina.