Nowa książka Gwyneth Paltrow „The Clean Plate”

0
1157
Foto credit: goop

Znana aktorka, promotorka zdrowego stylu życia, twórczyni portalu i marki Goop, napisała książkę o diecie oczyszczającej. Nowa książka Gwyneth Paltrow „The Clean Plate” przedstawia sposoby na zdrowy i smaczny detoks. Nie zrażajcie się, detoks przedstawiony przez Gwyneth ma być prosty, smaczny i nie obciążający, bo przecież każdy z nas ma przeładowany kalendarz zadań i nie może sobie pozwolić na długotrwałe przygotowywanie potraw i osłabienie organizmu.

Nadmiar powoduje zamieszanie

Jedzenie wypełnia półki sklepowe po brzegi. Wybranie dobrych produktów stanowi jednak duży problem. Zewsząd słychać ostrzeżenia o niezdrowych produktach, o pladze otyłości, o cukrze wpychanym praktycznie do wszystkiego, o przetwarzaniu produktów tak, że stają się przyczyną chorób i otyłości. Z drugiej strony rzesze „ekspertów” mówią nam co powinniśmy jeść, jak i kiedy. A każda wersja diametralnie się różni od siebie. Dodatkowo ceny „zdrowych” produktów często przyprawiają o zawrót głowy. No i do tego skomplikowanie przygotowywania posiłków. To wszystko sprawia, że mimo szczerych chęci nie wiemy jak się zabrać za swoją dietę tak, żeby była zdrowa, odżywcza, wartościowa, dodawała nam energii i poprawiała samopoczucie. A do tego żeby była smaczna…

Gwyneth Paltrow i jej sposób na detoks

Foto credit: goop

Życie nabiera obrotów. Mamy wymagającą pracę, dzieci którymi chcemy się odpowiednio zaopiekować, pasje, z których nie chcemy zrezygnować. Co chwila nowe zajęcia wpadają do naszego kalendarza wypełniając go po brzegi. Jak zadbać o zdrowie, tak by mieć czas i siły na realizację wszystkich naszych planów? Podstawą jest zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu, aktywność fizyczna i czas na odpoczynek.

Nowa książka Gwyneth Paltrow „The Clean Plate” przedstawia sposoby aktorki na zdrową dietę. To nie pierwsza książka aktorki o zdrowym odżywianiu. Natomiast pierwsza, która ma dać nam plan i pomysł na oczyszczenie organizmu. Jak sama pisze we wstępie do książki – dba o siebie, ale tak, by jeść smacznie i nie czuć, że czegoś jej brakuje.

„Kiedy mówię Oczyszczanie, wielu ludzi wyobraża sobie, że żywię się jarmużem, mlekiem owsianym, proszkiem z wodorostów, trawą pszeniczną i kto wie jakimi jeszcze innymi produktami, których na prawdę nigdy bym nie zjadła. Zazwyczaj robię detoks raz do roku i nie chodzi w nim o karanie mojego ciała za przyjemności jakimi są burgery i whiskey w pozostałej części roku.” – Mówi Gwyneth

Zazwyczaj podstawą diety oczyszczającej aktorki jest wykluczanie niektórych składników w pewnym przedziale czasu. Tymi składnikami są cukier, gluten, nabiał, czerwone mięso, soja, orzeszki ziemne, alkohol i kofeina. Zazwyczaj te składniki powiązane są z alergiami, stanami zapalnymi i problemami trawiennymi.

Książka pełna przepisów, porad lekarzy i mądrości Ajurwedy

Książka „The Clean Plate” ma za zadanie przedstawić sposoby żywienia i przepisy, które dzięki konsultacji z lekarzami mają być dobrą inspiracją dla każdego. Autorka skupia się na potrawach, które smakują i odżywiają, a jednocześnie są zdrowe.

W książce przedstawione są przepisy, które tworzą sześć różnych, tygodniowych diet oczyszczająco-zdrowotnych. Poza przepisami w książce znajdziecie porady lekarzy związane z opornością w odchudzaniu, radzeniem sobie z ciężkimi posiłkami, robieniem przerwy dla obciążonych nadnerczy, odpoczynku od Candidy, zadbaniem o zdrowie sercowo-naczyniowe. Książka nawiązuje również do tradycyjnej mądrości Ajurwedy.