Nów – wypełnij go swoimi marzeniami

0
854

Nów, to przeciwieństwo pełni. Jest pusty, księżyca nie widać, jest ciemno. To czas ciemniejszej energii. Czas pustki, którą trzeba nauczyć się wypełniać swoim światłem. Czas naznaczony ciemną energią, która dopiero powoli rusza w stronę pełni, czyli w stronę lżejszej i jaśniejszej energii.

Znajdź spokojne miejsce, na zewnątrz lub w domu. Zapal świeczkę i wypowiedz intencję. Czym chcesz wypełnić pustkę tego nowiu. Od czego chcesz zacząć cykl księżycowy, zastanów się i z tą intencją zapalaj świeczkę. Gdy już wypowiesz swoją intencję, lub o niej pomyślisz, czas zastanowić się jak osiągnąć cel. Przez chwilę pomedytuj, skoncentruj się i zastanów, czego pragniesz? Co musisz zostawić za sobą, by zrealizować swoje cele? Może to strach, niepewność, brak wiary w siebie? Jakie są Twoje cele? Co jest dla Ciebie ważne?

Światło świecy symbolizuje Twoje światło. Światło, które rozprasza mrok i oświetla potencjał Nowiu. Światło, które prowadzi do Pełni, która Twoją intencję wprowadzi w życie. Po zgaszeniu trzymaj świecę, nie wyrzucaj jej. Najlepiej, gdy masz swoje miejsce do medytacji, przetrzymywać świecę właśnie tam. Zapal ją przy najbliższej Pełni, by przypomniała Ci o Twoich planach.