Nów w wadze

0
469

Potraktuj nów jak czystą kartę na której możesz zapisać cokolwiek zapragniesz. Jak czyste niebo, w którym Twoje marzenia pojawiają się jak migoczące gwiazdy. Jak nowy początek.

Rytuał Nowiu

Nów w wadze

Zapisz na kartce papieru dziesięć życzeń. Usiądź w ciszy i spokoju i zastanów się jakie są twoje prawdziwe pragnienia. Czego pragniesz? Czego potrzebujesz? Czego Ci brakuje? Co potrzebuje naprawy? Pamiętaj żeby twoje życzenia i prośby były wypełnione miłością i współczuciem i nie krzywdzące dla żadnej istoty żyjącej na ziemi razem z tobą. Jeżeli możesz podaruj jedno z życzeń naszej Matce Ziemi, która potrzebuje naszego wsparcia, wciąż wykorzystywana, eksploatowana i niszczona.

Nów w wadze: w swoich życzeniach możesz uwzględnić zakres tematów, którymi operuje znak Wagi: związki, świadomość, współpraca, negocjacje, społeczne interakcje, piękno, niezależność.

Gdy zapiszesz swoje dziesięć pragnień usiądź wygodnie z zamkniętymi oczami i wyobraź sobie, że jest ciemna noc. Patrzysz w niebo usiane gwiazdami, czujesz spokój i ciszę nocy. W myślach rusz przed siebie w kierunku lasu. Wejdź w głęboki las, który jest twoim naturalnym domem. Poczuj ziemię pod stopami, poczuj zapach drzew, liści i ziemi. Wchodzisz coraz głębiej w mrok lasu i nagle dostrzegasz jaśniejszą przestrzeń między drzewami. Podchodzisz bliżej do wielkiego ogniska. Czujesz jego ciepło na skórze. Rozglądasz się i widzisz tysiącletnie drzewa, które stoją za tobą. Podchodzisz do jednego z nich, dotykasz go i czujesz siłę korzeni. Są jak twoje korzenie, rodzina, geny, przodkowie, historia. Potem czujesz pień, silny, opierający się deszczom i niepogodzie. Wyobraź sobie, że to twoja siła, poczucie własnej wartości, wewnętrzna prawda. Czujesz też koronę drzewa, liście, które delikatnie kołyszą się na wietrze. To twoja wrażliwość, elastyczność i radość. Siadasz tyłem do drzewa. Opierasz się o nie plecami i czujesz swoje korzenie spływające głęboko do Matki Ziemi. Czujesz jak jednocześnie jej siła tworzenia wyrasta w tobie. Czujesz Ziemię, Naturę w każdym miejscu swojego ciała, w palcach, we włosach… Przez chwilę spróbuj poczuć to połączenie. Potem zdaj sobie sprawę, że w ręku trzymasz swoje dziesięć życzeń. Podejdź do ogniska, poczuj jego ciepło, jego żar. Poczuj je w swoim sercu. Ukucnij i wrzuć życzenia do ognia. Popatrz jak palą się w płomieniach. Wróć na swoje miejsce przy drzewie. Poczuj, że wokół ciebie, w kręgu wokół ogniska, pojawiają się inne kobiety. Są tu cały czas. One też pragną urzeczywistnić swoje marzenia. Wyciągnij ręce i złap za dłonie kobiet siedzących obok ciebie. Poczuj siłę kobiecego kręgu. Poczuj jedność ze wszystkimi kobietami. Przekaż im dobrą energię, poczuj jak przepływa z twoich dłoni, poczuj też jak ich dobra energia przepływa do ciebie. Teraz opuść dłonie i poczuj Ziemię pod palcami. Poczuj wdzięczność i ufność.

Po wykonaniu medytacji i rytuału nowiu możesz spalić swoją listę życzeń, ale możesz je także zostawić i w trakcie nadchodzącego miesiąca sprawdzić jak kiełkują w twoim życiu.