Muzyka podczas wykonywania asan

0
3873

W większości warszawskich szkół jogi podczas sesji nie praktykuje się używania podkładu muzycznego, moim zdaniem szkoda, choć oczywiście jasnym jest, że muzyka nie do każdego rodzaju wykonywania asan pasuje – nie wyobrażam sobie dynamicznej asztangi z podkładem muzycznym, czy kundalini , gdzie jednym z elementów sesji jest śpiewanie mantr- trzeba by zdolności prawdziwego dj’a i choreografa by to harmonijnie pogodzić!

Teraz najbliższa jest mi joga spokojna, relaksująca, wyciszająca a do tego typu sekwencji istnieje całe spektrum muzyki ukierunkowanej na tego rodzaju doświadczenia jogiczne.  Co więcej, dzięki dobraniu odpowiedniej muzyki można skutecznie kształtować energię własną oraz grupy jeżeli jest się nauczycielem prowadzącym zajęcia. Muzyka niedoceniona w jodze – moim zdaniem zdecydowanie tak! Poniżej kilka przykładów moich ostatnich odkryć, może kogoś z Was przekonają, że czasem warto zrobić coś innego.

Hang Drummes w wykonaniu Daniela Waples’a – niesamowicie harmonijne dźwięki. Zachęcam do posłuchania

Daniel Waples solo

W Indiach

Nie zapominajmy o przepastnych zasobach youtube, gdzie można odkryć godziny nastrojowej muzyki do medytacji!

Macie swoją ulubioną muzykę do jogi czy medytacji? Piszcie do mnie alicja@mojatransformacja.net

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSurya Namaskar
Następny artykułAyurvastra – indyjskie leczenie przez ubranie
Alicja Kawałek
redaktor magazynu mojaTransformacja, nauczycielka jogi, pasjonatka sztuk plastycznych, rękodzieła artystycznego i podróżowania