Moja Transformacja: Ewa Dudzic

0
1137

Ewa Dudzic – wiceprezes firmy Phenicoptere. Więcej na temat firmy i marki GLOV tutaj.

1. Jak rozpoczynasz dzień? O której wstajesz?

Wstaję o 7:30 i zaczynam od szklanki wody z cytryną lub octem jabłkowym z łyżką ostropestu, prysznic dla brzuszka. Lubię w spokoju wypić kawę. Na śniadanie staram się zjeść coś małego i zdrowego, kaszę z ziarnami, z orzechami, z miodem, z kawałkami owoców. W lecie soki, smoothie warzywno/owocowe, jarmuż z kiwi i z bananem lub jabłko nasiona, płatki. Gdy docieram do biura wszystko zaczyna się dziać intensywnie i szybko.

2. Podaj przykładowe posiłki jakie zjadasz w ciągu dnia?

Lunch – 13:00. Na szczęście wokół biura jest dużo knajp ze zdrowym jedzeniem, soul kitchen, salad store, bibenda. Dużo gotuję. Staram się żeby było zdrowo. Do jedzenia dodaję niewiele lub wcale mięsa. Interesuję się kuchnią pięciu przemian. Kupuję ekologiczne produkty w sklepach ekologicznych, lokalnym rolniku, BioBazarze. Nie robię zakupów w supermarketach.
Kolacja z moim narzeczonym w domu. On jest Włochem i często robi kolację, choć ja mam nietolerancje na pszenicę, a jak wiadomo kuchnia włoska zawiera dużo produktów mącznych. Uwielbiam zupy. W lecie bardziej sałatki, warzywa grillowane. W zimie coś ciepłego.

3. Jak dbasz o kondycję fizyczną? Jakie ćwiczenia ruchowe sprawiają Ci najwięcej frajdy?

Joga, moja największa miłość. Przygodę z jogą zaczęłam od jogi kundalini. Po kilku tygodniach byłam zupełnie odnowioną, odrodzoną osobą. Interesuję się też filozofią buddyzmu.
Zawsze byłam wysportowana. Zaczynając od lekkoatletyki, gry zespołowe, siatkówka, koszykówka, gram w tenisa. Aktywność sportowa to coś na co od zawsze poświęcałam dużo czasu. Lubię biegać po lesie Kabackim. Uwielbiam kontakt z naturą. Niedawno wróciłam ze Szczyrku, gdzie jeździłam na snowbordzie przy temperaturze -20.
Dużo jeżdżę na rowerze, unikam samochodu. Bodycombat w siłowni urozmaica moje aktywności fizyczne.

4. Jak dbasz o zdrowie fizyczne? Czy masz jakieś ulubione naturalne metody wspomagana odporności?

Kiedy byłam w Szczyrku stosowaliśmy hartowanie – sauna i śnieg -15, nacieranie śniegiem. Trzy serie przez trzy dni.
Na co dzień stawiam na zdrowe jedzenie. Wykorzystuję składniki takie jak imbir, woda z imbirem z cytryną i z miodem, czosnek, czarny czosnek, przyprawy np. kurkuma.

5. Jak dbasz o zdrowie psychiczne? Jak radzisz sobie ze stresem?

Joga, która bardzo mnie relaksuje. Trochę medytuję. Amatorsko robię praktyki medytacji po 15-20 minut rano. Znajduję czas na wyciszenie, na książki, wyłączam internet w telefonie, wyciszam telefon, żeby nie być zawsze dostępna. Dodatkowo podróże, które mnie odrywają od rzeczywistości biznesowej, służbowej. Niedługo jadę do Japonii. Mam zamiar nocować w buddyjskiej świątyni. Myślę, że będzie tam fajnie, dużo inspiracji. Poza tym aktywność sportowa, relaks z robieniem hobby.
6. Twoje życiowe motto?

Nie mam.

7. Co lub kto jest inspiracją dla Twojego rozwoju osobistego?

Nie mam jednej osoby. Staram się widzieć w każdej osobie coś ciekawego i tych osób jest wiele. Biznesowo inspiruje mnie wielu liderów międzynarodowych. Czytam ich biografie i obserwuję ich działania. Wybieram rzeczy, które mnie inspirują. Moja znajoma jest holistycznym coachem, również mnie inspiruje.

8. Czym jest dla Ciebie wewnętrzna równowaga? Jak pielęgnujesz wewnętrzny spokój?

Joga, medytacja, sport jak bieganie, pływanie, które też są jak medytacja w ruchu. Jestem bardzo zrównoważoną osobą i mało emocjonalnie podchodzę do życia.
9. Jak lubisz spędzać wolny czas i jaka jest ostatnia rzecz jaką robisz przed snem?
Uwielbiam czytać książki. Przed snem wyłączam telefon i zostawiam go poza sypialnią.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Z Ewą Dudzic rozmawiała Karolina Karwacka-Ziemak