Miłość

0
973

TO, CO OTWIERA, TO, CO ZAMYKA

Miłość nie istnieje w słowach, myślach, logice, rozsądku.

Jej się nie tłumaczy, nie rozumie.

Miłość nie zna granic, nie nazywa, nie rozdziela.

Miłość jest doznaniem.

Miłość nas otwiera, uzdrawia, rozwija.

Zapraszamy Was do wspólnej medytacji, która wycisza racjonalną część umysłu i pomaga nam dotrzeć do miłości, do doznania bezgranicznej miłości do siebie, do bliskich, do siły wyższej.

Według joginów istnieją dwa rodzaje energii we Wszechświecie: ta która działa ekspansywnie i ta która działa ograniczająco.

W naszych emocjach energią ograniczającą są toksyczne emocje: takie jak np. złość, gniew, strach, cierpienie, poczucie winy, zazdrość, itd. Wszystko, co nie jest zawarte w miłości, co nie jest manifestacją miłości, ogranicza nas, zatrzymuje, paraliżuje. A przecież życie jest dynamiką, naturalnym, nieustannym rozwojem. Tak jak rzeka, która zawsze szuka drogi do oceanu, tak nasza dusza szuka drogi do Twórcy, Wieczności, Najwyższej Świadomości.

Energią ekspansywną jest miłość; wyraża się ona empatią, radością, mądrością; to dzięki niej rozwijamy się zarówno fizycznie, psychicznie, jak i duchowo.

Miłość jest jedyną drogą własnego rozwoju. Nauczmy się kochać siebie, wszystkich ludzi i wszystkie żyjące istoty.

I bądźmy jak rzeka, której nurt prowadzi zawsze do Oceanu.

Medytacja:

Usiądź wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem na podłodze lub krześle.
Oddychaj spokojnie przez nos. Oczy są zamknięte i skierowane na punkt między brwiami.

Ułożenie dłoni:
Pozycja 1: dłonie na wysokości serca, wnętrza jak w modlitwie skierowane do siebie, przestrzeń między dłońmi około 10 cm
Pozycja 2: dłonie na wysokości serca, wnętrza skierowane do siebie, przestrzeń między dłońmi około 30 cm

Wykonuj szybki ruch dłońmi przesuwając dłonie na przemian z pozycji 1 do pozycji 2. Ruch ten jest raptowny, szybki. Powtarzaj go rytmicznie, dynamicznie.

Wykonuj to ćwiczenie od 5 do 11 minut dziennie. Po zakończeniu ćwiczenia, pozostań z zamkniętymi oczami, medytacja przyjdzie naturalnie, a z nią doznanie miłości.

Zauważ to doznanie i przenieś je do swojego codziennego życia. W chwilach, gdy czujesz jakiekolwiek toksyczne emocje, powróć do tej chwili medytacji i do doznania miłości. Ono jest zawsze w Tobie.