Medytacja – jak zacząć, by oczyścić umysł i stać się bardziej kreatywnym

0
2968

Medytacja to cudowny sposób na oczyszczenie podświadomości z tego co nas blokuje i z tego czego się boimy. Wiele badań potwierdza wspaniałe efekty praktyki medytacji, jest to między innymi wzmocnienie układu nerwowego, kreatywność, lepsze radzenie sobie z problemami, a także spokój.

Kobiety poprzez swoją wielozadaniowość potrzebują relaksu, by zregenerować siły i utrzymać radość z tworzenia. Poniżej kilka porad jak radzić sobie z praktyką medytacji od samego początku tego wspaniałego procesu.

Przygotowanie do medytacji

Zanim przystąpisz do medytacji daj sobie przyzwolenie na chwilę oderwania od codziennej gonitwy. Spróbuj odsunąć na bok wszelkie problemy, zmartwienia i naglące sprawy. Pamiętaj, że możesz do nich wrócić po medytacji ze świeższym spojrzeniem i lepszymi pomysłami.

Odczucia płynące z ciała

Komfort ciała i umysłu w czasie medytacji przychodzi z czasem. Medytacja to praktyka, proces, którego korzyści przychodzą z czasem. Jeżeli twój umysł jest bardzo aktywny i ciężko ci się skoncentrować, bardzo prawdopodobne, że w czasie medytacji odczujesz potrzebę zmiany pozycji. W takiej sytuacji sprawdź czy potrzeba ta jest spowodowana faktycznym dyskomfortem fizycznym, czy właśnie podstępem umysłu, który nie chce ci pozwolić na bezruch.

„Przeciwności mogą albo cię powstrzymać od osiągnięcia celu, albo zmusić cię do bycia kreatywnym.”

Myśli w trakcie medytacji

W trakcie medytacji, gdy próbujesz skupić się na oddechu lub mantrze, twój umysł zacznie podsyłać ci przeróżne myśli. Często z głębokich zakamarków twojego umysłu. Pozwól, by myśli i wspomnienia przepłynęły z twojej podświadomości, dzięki czemu będziesz mógł je przepracować. Czasami myśli i wspomnienia będą przyjemne, czasem wręcz przeciwnie. Nie stawiaj oporu nieprzyjemnym wspomnieniom, ale nie skupiaj się nad nimi. Pozwól oczyścić się z nich i porzucić je. Niech pojawiają się i znikają, nie angażuj się w nie. Medytacja pomoże oczyścić podświadomość i wyleczy negatywne nawyki i dawne krzywdy. Kiedy medytujesz trenujesz swój umysły, by pozostał spokojny i skoncentrowany, a nie chaotyczny i nerwowy.

„Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego co myślimy. Umysł jesz wszystkim. O czym myślimy tym się stajemy” Buddha