Usiądź wygodnie na macie, na kocu, poduszce. Zapleć nogi w pozycji medytacyjnej, którą najbardziej lubisz, „po turecku” w siadzie skrzyżnym itp.
Postaraj się żeby miejsce do Twojej medytacji było w miarę spokojne, bez włączonego telewizora i dzieci biegających za plecami 🙂
Teraz pozwól prowadzić się medytacji. Od podstawy do czubka głowy, będziemy przesyłać energię z intencją.

1. Pierwsza czakra, kolor czerwony, wyobraż sobie region kości kulszowych i kości łonwowej połączonych liniami niewidocznymi na kształt diamentu. Wyobraź sobie kolor czerwony. Może być jaskrawy, a może stonowany, może jest w formie delikatnej czewonej mgiełki. Postaraj się skupić na miejscu w ciele gdzie jest pierwsza czakra i kolorze czerwonym. Wyobrażasz sobie, że wypychasz energię z kości ogonowej do góry. Teraz przenieś swoją uwagę na intencję, wyobraź sobie cel, marzenie, wizję, którą chcesz osiągnąć, sprawić by stała się prawdziwa. Dodaj teraz do tej drogi do celu podstawę, dzięki której będziesz realizować ten cel.

2. Przenosisz energię dalej wzdłuż kręgosłupa do miejsca drugiej czakry. Organy seksualne. Do swojej wizji dodaj esencję i przepływ, których potrzebujesz żeby ruszyć z realizacją swojego wyobrażenia. Skup się na kolorze pomarańczowym.

3. Teraz wypchnij energię do trzeciej czakry, wyobraź sobie kolor żółty w okolicach pępka. Do swojej drogi do celu dodaj ogień, żar, energię do uruchomienia, rozpoczęcia tego co jest Twoim wyobrażeniem.

4. Czwarta czakra, okolice serca, kolor zielony. Wyobraź sobie swój cel na tle innych ludzi, tak żeby ten projekt służył nie tylko tobie, ale też innym tak samo dobrze jak tobie. Dodaj element wiatru by rozniecić ogień. Dodaj uprzejmość i współczucie.

5. Z Piątej czakry, gardła i koloru niebieskiego dodaj subtelność i bezpośredniość, których potrzeba by pokonać ostatnie przeszkody w realizacji swojego celu.

6. Z Szóstej czakry – punkt między brwiami – dodaj intuicję, przez chwilę postaraj się posłuchać swojego wewnętrznego głosu, co on podpowiada ci w sprawie danego projektu. Przypomnij sobie swoje pierwsze odczucia gdy do głowy przyszedł ci ten projekt, cel do zrealizowania.

7. Z Siódmej czakry – czubek głowy – przenieś wizję do wszechświata, wyślij ją przez czubek głowy, poczuj energię. Oddychaj głęboko.

Posiedź w ciszy w przekonaniu, że wszystko czego pragnie Twoje serce, spełni się.