Energię miłości możemy rozwijać w sobie. Pomoże nam w tym praktyka jogi. Najpierw przychodzi troska o nasze ciało. Joga pomaga nam zrozumieć jego potrzeby i uczy nas jak świadomie żyć i dbać o siebie. Joga stymuluje także nasz rozwój osobisty. Mamy ochotę poznawać nowe rzeczy, wiele z nich przynosi nam radość. Im więcej zadowolenia, poczucia spokoju, łagodzenia stresu w naszym życiu, tym lepsze relacje z ludźmi.

Medytacja na tworzenie energii miłości:

Medytacja składa się z trzech części.

Część 1. Siedzimy wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem. Oczy zamknięte. Prawa ręka zgięta w łokciu, dłoń nad głową. Lewe ramię zgięte w łokciu, dłoń wnętrzem do przodu (jak przy składaniu przysięgi). Wdech, wstrzymanie oddechu i wydech, kontynuujemy przez 11 minut.

Część 2. Nadal w siedzącej pozycji prostujemy obie ręce przed sobą, wnętrza dłoni skierowane są do dołu. Oddech długi i głęboki. Czas 3 minuty.

Część 3. Siedząc prostujemy ramiona do góry, wnętrza dłoni przed siebie, oddech długi i głęboki. Czas 3 minuty.

Zakończenie w pozycji 3 – bierzemy głęboki wdech, wstrzymujemy na 10 sekund i napinamy wszystkie mięśnie. Wydech i powtarzamy dwa razy wdech napinając mięśnie. Opuszczamy ramiona i relaksujemy się pozostając w medytacji.

Autor: Karolina Karwacka-Ziemak