Kryształy na pomoc współczesnym dolegliwościom

0
917

Od wieków ludzie wykorzystywali kamienie do walki z brakiem energii, różnymi schorzeniami lub uciążliwymi dolegliwościami.

Rewolucja przemysłowa przyniosła nam wiele dobrego, ale też bardzo dużo lekceważenia i odchodzenia od naszych korzeni. Na szczęście zaczynamy się znów interesować naturalnymi sposobami ratowania zdrowia. Pobawmy się zatem kamykami.

Jeżeli interesujecie się społecznością joginów, zapewne zauważyliście, że wielu z nich zaczyna pracować z kamieniami. Kryształy i ich właściwości lecznicze znów wracają do łask. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych kamieni z opisem do czego mogą być pomocne. Wystarczy je umieścić w pobliżu łóżka, na biurku, lub zaopatrzyć się w biżuterię, dzięki której będziemy je mieć blisko siebie cały dzień.

– Stres – kalcyt i lepidolit to kamienie spokoju i równowagi<br>
– Zmęczenie – jaspis dodaje energii i witalności <br>
– Bezsenność – serpentynit – noszony na ciele łagodzi lub eliminuje koszmary senne, bezsenność i strach przed nieznanym <br>
– Ból pleców – różowy kwarc<br>
– Ból głowy – fluoryt, leczy bóle głowy i migreny, jest też dobry na jasność umysłu i skupienie<br>
– Przygnębienie – jadeit, wspomaga leczenie depresji, bezsenności, wzmacnia samorealizację i wiarę w siebie oraz wytrwałość w dążeniu do celu<br>
– Jet Lag – fluoryt, wzmacnia i harmonizuje cały układ nerwowy<br>
– Przeziębienie – szmaragd, działa wykrztuśnie, łagodzi katar, przeziębienie, ból zatok

Autor: Karolina Karwacka-Ziemak