Krótka przerwa na podniesienie energii

0
678

Zamiast codziennej przerwy na kawę proponuję dwie pozycje jogi. Może dzięki nim nie potrzebny Ci będzie kolejny kubek kawy, a Twój umysł i ciało nabiorą ochoty do działania.

Pies z głową w dół:
To pozycja wzmacniająca i rozciągająca całe ciało od stóp do głowy. Wspaniale się przeciągnąć w tej asanie po wielu godzinach załatwiania niezliczonej ilości spraw w napięciu, lub siedzeniu w skupieniu przy komputerze.
Uklęknij w klęku podpartym, ustaw dłonie pod barkami, kolana na szerokość bioder. Odepchnij się mocno podnosząc biodra. Na początku możesz delikatnie uginać kolana na przemian, jakbyś wędrował w miejscu. Gdy już poczujesz, że nogi się trochę rozciągnęły, wyprostuj oba kolana i postaraj się sięgnąć piętami do ziemi. Ręce i plecy tworzyć powinny jedną linię, drugą linię tworzą nogi, Twoja pozycja powinna wyglądać jak V do góry nogami. Przytrzymaj pozycję przez pięć długich oddechów.

Przejdź do pozycji dziecka:
Jest to pozycja, która łagodzi napięcie w plecach i ramionach. Klęcząc, połóż stopy wierzchami na ziemi, usiądź na piętach i połóż tułów na ziemi. Pozwól by głowa odpoczywała na ziemi, ręce wyciągnij przed siebie, a potem ułóż je wzdłuż ciała i złap za pięty. Weź pięć długich oddechów.

Autor: Karolina Karwacka-Ziemak
Zdjęcia: Instagram @activeyogi