Jogowy „lifestyle”

0
1156

Co jakiś czas w internecie toczy się zaciekła dyskusja pomiędzy przeciwnikami a zwolennikami „jogi na pokaz” – jogowych „selfie czy jogowych celebrytów. Przeciwnicy twierdzą, że to już nie jest joga, a jedynie jogopodobne akrobacje, zwolennicy zaś, że piękne zdjęcia, piękne osoby inspirują i motywują do praktyki.
Internet to medium obrazkowe, i na tym właśnie polega – na pokazywaniu i oglądaniu. To my decydujemy, co chcemy oglądać, jakie wnioski wyciągać, co o tym myśleć.

Czerpię dużo inspiracji z internetu, poniżej przedstawiam Wam, na kim moim zdaniem warto dłużej „zahaczyć oko”.

Leslie Kaminoff

Autor „Anatomii Jogi”, mówi o sobie „pedagog jogi” inspirowany tradycją T.K.V. Desikachar. Ma trzydziestoletnie doświadczenie na w obszarze anatomii jogi i anatomii oddechu. Na swoim kanale (YogaAnatomy) youtube.com umieszcza krótkie filmy, w których wyjaśnia anatomiczne aspekty asan, stawia ciekawe pytania jak np. czy mula bandhę powinniśmy utrzymywać stale?

Esther Ekhart

Córka nauczycielki jogi z Holandii – od najmłodszych lat związana z praktyką jogi (hatha joga i vinyasa). Kilka lat temu zaczęła umieszczać na youtube filmy instruktażowe , czasem kilkuminutowe, czasem całe sesje jogi, zyskały dużą popularność, co zachęciło ją do stworzenia strony www z sesjami jogi (http://www.ekhartyoga.com)

Briohny Kate Smyth i Shane Iida-Klein

Jogowe małżeństwo. Briohny tajska, nastoletnia gwiazda pop zmagała się z bulimią i anoreksją, w wieku 15 lat odkryła jogę podczas wakacji w Indiach. Od tamtej pory joga towarzyszy jej na co dzień, rzuciła showbusiness by stać się nauczycielem jogi. Jej styl to vinyasa a specjalizuje się balansach na rękach. Bohaterka kontrowersyjnej reklamy Equinox (jakiś czas później wystąpili wspólnie z mężem w innym spocie reklamowym tej firmy). Shane to były sportowiec, teraz nauczyciel jogi. Razem z żoną prowadzą zajęcia online na jogowych platformach video (yogaglo czy yogis anonymus). Prowadzą też kursy nauczycielskie i warsztaty…oczywiście tematyka – balanse na rękach i praktyka w parach.

Tara Stiles

Była baletnica i modelka. Nauczycielka jogi. Właścicielka studia STRALA. Związana z marką Reebok. Autorka kilku popularnych książek – Slim Calm Sexy Yoga, Yoga Cures, Make Your Own Rules Diet. Wystąpiła w konrtrowersyjnej „reklamie” jogi w W Hotels (program „FIT with Tara Stiles”).Jej filmy z jogą można zobaczyć na youtube – kanały: tarastiles, BEFit czy LivestrongWoman.

zdjęcie: kadr z filmu Tary Stiles z jej kanału na youtube