Joga – ulga dla brzucha

0
1370

Czasem zdarza się, że zjesz coś co Ci nie służy i czujesz, że Twój brzuch zdecydowanie się temu sprzeciwia. Większość z nas, kobiet, ma też problemy z napęczniałym i obolałym brzuchem każdego miesiąca. Oto kilka pozycji jogi na lepsze samopoczucie.

Delikatne ruchy, oczyszczenie z toksyn i rozmasowanie obolałych organów wewnętrznych, to zdecydowanie lepszy pomysł niż ukrycie się pod kocem z tabliczką czekolady. Polecam gorąco tych kilka prostych pozycji jogi, spróbuj wykonywać je delikatnie i spokojnie, a samopoczucie zdecydowanie się poprawi.

Skłon

Stojąc w „pozycji góry” zrób wdech i z wydechem przejdź do skłonu z bioder, wyciągnij plecy, rozluźnij się i zrób pięć długich i spokojnych oddechów.

Krzesło

Z kolejnym wdechem zegnij kolana, tak jakbyś chciała położyć brzuch na udach, następnie przenieś ręce do góry, równolegle do siebie, unieś klatkę piersiową i głowę. Zrób kolejne pięć długich oddechów.

Pies z głową w dół

Z kolejnym wydechem zrób skłon i odstaw nogi do „psa z głową w dół”. Ułóż dłonie na szerokość ramion i stopy na szerokość bioder. W tej pozycji zrób pięć spokojnych oddechów.

Pies z głową do góry

Z wydechem przenieś ciężar ciała do przodu jak do pompki i opuść biodra do „psa z głową do góry”. Ramiona daleko od uszu, szyja długa i zrelaksowana. W tej pozycji wytrzymaj pięć spokojnych oddechów.

Relaks

Przez chwilę pozostań nieruchomo w pozycji leżącej na plecach i postaraj się rozluźnić całe ciało. Nie kontroluj oddechu, nie daj ponieść się myślą, odpuść…