Joga na upały

0
1211
Woman rolling her mat after a yoga class

Fala upałów zalewa nas szczególnie uciążliwie w miastach. Dla tych z was, którzy nie mogą wskoczyć do chłodzącej wody, proponujemy kilka pozycji jogi, które pomogą sobie radzić z gorącem.

1. Savasana
Pozycja relaksacyjna. W czasie upałów ciało i umysł są przemęczone. Ta pozycja pozwoli wam zregenerować siły. Proponujemy poddać się tej asanie chociaż na 10 minut.<br>
Połóż się na plecach. Stopy swobodnie opadają na boki. Ręce ułóż wygodnie wzdłuż ciała. Wnętrza dłoni skieruj do góry. Zamknij oczy i rozluźnij całe ciało. Zamknij oczy, rozluźnij mięśnie twarzy i szczękę. Język leży w dolnej części jamy ustnej. Pozwól by ciało opadało luźno do ziemi. Oddech jest spokojny, naturalny i niekontrolowany.

2. Oddech Sitali.
W sanskrycie sitali oznacza chłodzący. Usiądź wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem. Wystaw język i zwiń go w rurkę. Weź głęboki oddech przez usta, tak by powietrze wlatywało przez zwinięty język. Po wdechu schowaj język i zrób wydech przez nos. Zrób w ten sposób 10 do 50 oddechów.

3. Simhasana – pozycja lwa
Usiądź na piętach, ułóż ręce przed sobą na ziemi. Palce skieruj do wewnątrz, w stronę swojego ciała. Weź wdech nosem. Wydech ustami, tworząc dźwięk „ha”, przy wydechu wyciągnij język daleko w stronę brody. Wdech, cofnij język do ust. Powtórz całość 3 do 5 razy.

Autor: Karolina Karwacka-Ziemak