Joga na Ochocie – JogaRytm

0
1425

pierwsze wrażenie

Szatnia tak
Recepcja tak
Łazienka (możliwość skorzystania z prysznica) tak
woda, herbata tak
karnet tak
płatność kartą nie
karty typu benefit nie
wejście jednorazowe tak – pierwsze wejście gratis

Ulica Rokosowska, zielona Ochota. Miejsce zlokalizowane na osiedlu, więc z dala od ulicznego hałasu, co jest niewątpliwym plusem. Minusem jest brak parkingu i poszukiwanie miejsc na okolicznych uliczkach. Bezproblemowy natomiast dojazd komunikacją miejską – miejsce jest niedaleko przystanków i tramwajowych i autobusowych. Wymagane jest zdjęcie butów zaraz po wejściu i poruszanie się dalej wyłącznie w skarpetkach lub boso. Duża i miło zaaranżowana poczekalnia z możliwością napicia się wody lub herbaty. Bardzo uprzejma i pomocna recepcjonistka. Ogromny plus za pierwsze zajęcia gratis.
sala

Ile osób może ćwiczyć komfortowo 10
Pomoce tak – koce, klocki, drabinki, paski, inne
możliwość korzystania z mat tak – nieodpłatnie
zapach duszno, brak świeżego powietrza
temperatura komfortowa
muzyka nie

Sala na planie prostokąta, z drabinkami, przestronna. Dużym minusem był brak świeżego powietrza i to, że w sali było duszno. Minusem jest także fakt, że do drugiej sali nie wchodzi się z korytarza, tylko pierwsza sala jest salą przechodnią.

zajęcia

Prowadzący zajęcia poniedziałkowe
styl metoda Iyengara
tempo wolne
Korekty tak – bardzo częste, mało dyskretne, często i niepotrzebnie uwzględniające dotykanie ćwiczących
Komentarze do asan tak – często mało funkcjonalne
korzystanie z pomocy nie
dostosowanie poziomu nie
dostępność prowadzącego po zajęciach tak – dostępny

Nie uczestniczyłam w większej ilości zajęć w tym miejscu, ponieważ zraził mnie prowadzący (zajęcia poniedziałkowe). Zajęcia były nieco chaotyczne, prowadzący często zwracał uwagę ćwiczącym i to raczej w mało dyskretny sposób. Chodził po sali korygując asany i bez uprzedniego pytania dotykał ćwiczących. Część poleceń, które wydawał była mało funkcjonalna lub niemożliwa do wykonania.

Podsumowując – bardzo fajne miejsce, miła atmosfera, dobra lokalizacja, dobrze wyposażona sala. Prowadzący mi do gustu nie przypadł, ale ćwiczyłam tylko z jednym, być może inni są godni polecenia.

www.jogarytm.pl