Jak przetrwać dzień…

0
920
radzenie sobie ze stresem dnia codziennego

Nasza rzeczywistość „napakowana” jest po brzegi  codziennymi stresorami. Badania pokazują, że żyjemy w czasach niezdrowych i nadwyrężających nasz układ nerwowy. Oto kilka sposobów na pomoc w łagodzeniu nadszarpniętych nerwów.

Korki, praca, niekończąca się lista rzeczy do zrobienia, to tylko niektóre ze stresorów z którymi przychodzi nam się zmagać w ciągu dnia. Stres długotrwały jest bardzo obciążający dla układu nerwowego i prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych.

Podstawa redukcji stresu to nauka zdrowego i efektywnego sposobu na redukcję stresu i wyciszenie. Poniżej kilka pomysłów na to jak wprowadzić umysł i ciało w strefę odreagowania i regeneracji.

1. Sen

Podstawą zdrowia jest spokojny sen. Wyłącz telefon, komputer i telewizor 2 – 3 godziny przed snem. Wycisz się. Wypij ziołową herbatę, użyj mieszanki olejków eterycznych na dobry sen lub antystresową. Możesz rozpylić je w sypialni, na pościeli lub na siebie.

2. Jedzenie

Pamiętaj o regularnych porach posiłków. Unikaj fast-foodów i cukru. Jako przekąskę przygotuj sobie np. ziarna słonecznika, bogate w magnez, dzięki czemu obniżają poziom kortyzolu – hormonu stresu. W ciągu dnia popijaj zieloną herbatę, która uspokaja i rozgrzewa.

3. Ruch

Znajdź czas na aktywność fizyczną. Ruch to jeden z najskuteczniejszych reduktorów stresu.

4. Medytacja

Postaraj się włączyć medytację do codziennej rutyny. Jej zbawiennego oddziaływania na zdrowie i samopoczucie nie da się przecenić.

5. Natura

Spróbuj w natłoku codziennych obowiązków znaleźć czas na spacer po świeżym powietrzu. A w weekend postaraj się wyjechać poza miasto. Przebywanie blisko natury łagodzi układ nerwowy, zmienia perspektywę, otwiera i odświeża umysł.

6. Joga i relaksacja

Jeżeli masz w pobliżu domu lub miejsca pracy, zajęcia jogi, wybierz się na nie chociaż raz w tygodniu. Praca ciała z oddechem, koncentracja i relaksacja na końcu zajęć, są niezwykle pomocne w radzeniu sobie ze stresem.