Herbata ziołowa – na upały i na deszcz :)

0
1506
herbata ziołowa

Lato, to wspaniała pora roku, ale bywa kapryśna. Czasem mamy deszcz i chłód, czasem tropikalny upał. Proponuję Wam dzisiaj przepis na ziołową herbatę. Możecie przygotować ją w wersji na gorąco, gdy chcecie rozgrzać się w deszczową pogodę lub chłodnym wieczorem. Jeżeli natomiast pogoda dopisuje, możecie zrobić Ice Tea, która wspaniale orzeźwi i zaspokoi pragnienie.

Zdrowie i orzeźwienie

Świeże zioła są niesamowicie orzeźwiające, zdrowe i przepysznie aromatyczne. Dietetycy zalecają picie herbaty ziołowej i włączenie jej do codziennego jadłospisu. Uspokaja układ trawienny i nerwowy. Po ciężkim dniu, lub w przerwie od codziennego zabiegania, jak znalazł. Gdy przyrządzicie ją w weekend lub na wakacjach, da Wam poczucie dopieszczenia i zadbania o siebie.

Składniki:

  • świeża mięta
  • świeża szałwia
  • świeża melisa

Użyj kilku gałązek lub liści mięty, szałwii i melisy w podobnych proporcjach. Rozgnieć delikatnie liście, by obudzić ich aromat i wrzuć do dużego kubka. Dodaj gorącej wody. Odczekaj chwilę, a potem delektuj się jej smakiem i aromatem.

Ice Tea

Zrób dokładnie tak samo jak powyżej, odczeka aż zalane gorącą wodą zioła ostygną i dodaj do smaku syropu klonowego i kostek lodu.

SMACZNEGO