Happy Detoks – jedz, oddychaj i kochaj (siebie)

0
1236

Happy Detoks, to książka polskiej joginki, dziennikarki, blogerki. Jeżeli interesujecie się jogą, to zapewne trafiliście na jej artykuły promujące ten styl życia. Ale teraz o książce…
Książka jest w pięknej, kolorowej szacie graficznej, więc kobietom zapewne już to przypadnie do gustu. Książka kojarzy mi się z amerykańskimi wydaniami o podobnej tematyce, np.: książki Tary Stiles, Kino McGregor i Yoga Girl.
Książka „Happy Detoks” jest interaktywna. Oznacza to, że w książce są odnośniki do zeskanowania, dzięki którym trafiamy na filmiki, w których dokładniej możemy zrozumieć o co chodzi w danym ćwiczeniu, medytacji, przepisie.
W środku zaczynamy od bardzo osobistego rozdziału pierwszego, dzięki któremu dowiadujemy się jak wygląda życie dzięki jodze i jak może zmienić się nasza codzienność, za pomocą jogi i diety. W kolejnym rozdziale, autorka przybliża nam kwestię detoksu. Co dzięki niemu możemy zyskać, jakie daje nam korzyści, po co się do niego zabierać…
Następnie drobnymi kroczkami wprowadzamy w życie detoks. Wszystkie etapy są bardzo przystępnie opisane. Dzięki podziałowi na etapy, nasz organizm i psychika nie doznają szoku na drodze do zdrowia i oczyszczenia 🙂 Autorka wymienia dobre i złe produkty. Wiemy czego unikać i dlaczego. Dowiadujemy się skąd brać naturalne suplementacje dla naszego ciała. Wspomagamy całość jogą, dostajemy dokładne propozycje zestawów ćwiczeń i medytacji. A na końcu znajdujemy mnóstwo przepisów i propozycji codziennego menu.
Wszystko w tej książce jest bardzo uporządkowane. Często w książkach o podobnej tematyce brakuje wyjaśnienia po co nam detoks, od czego zacząć, jak stosować, czym się motywować. Tutaj poczujecie się prowadzeni za rękę, przez osobistego trenera.
Gorąco polecam
Karolina Karwacka-Ziemak