Hamak w domu

0
1394

Hamak – „kołyska bogów” międzynarodowy symbol lata, wypoczynku, relaksu, prostego i łatwego stylu życia. Niezmiennie kojarzy się z wakacjami i niczym nie zmąconym relaksem. To również jeden z tegorocznych trendów wnętrzarskich. Hamak-kokon, hamak-namiot, hamak tkany czy pleciony na stałe zawitały do naszych domów.

Prosty karaibski wynalazek

Do Europy sprowadziła je załoga statku Krzysztofa Kolumba, dla której spanie na twardej podłodze, czy niewygodnych pryczach niewątpliwie nie było szczytem komfortu. Podpatrzyli je u Indian eksplorując Nową Ziemię. Według antropologów to ponadtysiącletni wynalazek wytwarzany przez Indian zamieszkujących Amerykę Środkową i Południową. Najpierw plecione z kory drzew, później włókien roślinnych i bawełny przede wszystkim zapewniały Indianom bezpieczeństwo podczas snu. Tereny przez nich zamieszkiwane obfitują we wszelkiego rodzaju niebezpieczne stworzenia – gryzące owady przenoszące paskudne choroby, jadowite węże i inni nieproszeni drapieżni goście.

Relaksująca dekoracja

Dziś to nieodłączny element tropikalnych resortów i SPA oraz gabinetów terapeutycznych, który płynnie wprowadza się pod strzechy. Popularne sklepy z meblami i innymi elementami wystroju od wielu lat mają w swojej ofercie te wygodne domowe „huśtawki”. Do niedawna musiał mieć funkcję, dziś może być jedynie elementem dekoracyjnym (Coquicoqui).

Znalezione na Pinterest z www.sadecor.co.za

Zdjęcie z Pinterest: Interior&Garden Design Ideas