Ekocuda – szaleństwo zapachów w Warszawie

0
1037
fot. Kamila Panasiuk

W miniony weekend w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy miłośnicy ekologicznego i zdrowego stylu życia mieli okazje spotkać się na Targach Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. Swoje produkty zaprezentowało ponad 100 marek – było więc w czym wybierać. Oczywiście my też się tam wybrałyśmy.

Zakręceni eko

Choć generalnie wyznaję raczej minimalistyczną zasadę funkcjonowania w życiu codziennym, to kosmetyki naturalne są czymś czego nie potrafię sobie odmówić. Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda to okazja żeby poznać wiele produktów o naturalnym składzie, pięknym zapachu i niezawodnym działaniu.

fot. Kamila Panasiuk

Dwa dni zakupowego szaleństwa i dwa piętra zapełnione naturalnymi produktami, dodatkowo ponad strefą wystawienniczą – strefa warsztatowo-wykładowa. Jedni przyszli na targi po wypatrzone wcześniej w Internecie produkty, drudzy po kosmetyczne rady i wiedzę, jeszcze inni spotkać osoby takie jak oni – pozytywnie zakręconych na punkcie eko. Zarówno wystawcy, jak i uczestnicy przybyli do Warszawy z najdalszych części Polski, wszystko po to, by spotkać się osobiście, wymienić wrażeniami z używania kosmetyków naturalnych i wybrać najlepsze ekocuda.

fot. Kamila Panasiuk

Moi synowie, równie mocno zakręceni na piękne zapachy i naturalne składniki jak ja, wybrali pachnące świece, olejek do kąpieli i mydło do włosów w kształcie statku Hana Solo 🙂 Mnie najbardziej ucieszyły olejki eteryczne, których jestem ogromną fanką i uwielbiam robić domowe mieszanki aromaterapeutyczne.

– Dokładnie rok temu odbyła się pierwsza edycja Ekocudów, miałam nadzieję, 
że zostanie na tyle dobrze przyjęta, iż będę mogła realizować kolejne. Patrząc na tłumy, które odwiedziły w ten weekend Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, cieszę się, że miłośników eko przybywa i jest potrzeba organizacji takich targów nie tylko 
w Warszawie, ale i w innych miastach. – mówi Zuzanna Mierzejewska, właścicielka marki Ekocuda. Dodaje: Wśród wystawców i odwiedzających mamy już stałych bywalców, którzy są z nami od pierwszej edycji. Mamy takich uczestników, którzy zakupy kosmetyczne robią od targów do targów, a przy okazji jesiennej edycji, kupują także prezenty świąteczne dla bliskich.
Podczas Ekocudów można było powąchać, przetestować, optymalnie dobrać do własnych potrzeb po konsultacji z producentem i zakupić wybrany kosmetyk. Co więcej – na targach funkcjonowała również strefa wykładowa i warsztatowa, gdzie specjaliści z branży przekazywali uczestnikom wiedzę dotyczącą czytania składów czy domowej produkcji kosmetyków. Ci, którzy zapisali się na warsztaty zdobywali wiedzę praktyczną podczas spotkania z Kasią Konopą PINK MINK Studio oraz przedstawicielami marek Annabelle Minerals, Zui Organic, Lili Lolo czy Resibo.

fot. Kamila Panasiuk

– Każda edycja to dla mnie nowa wiedza i kolejne cenne wskazówki dotyczące stosowania kosmetyków. Bardzo cenię sobie rozmowy z właścicielami marek, osobami reprezentującymi firmy. Często sama nie wiem, jakiego kosmetyku potrzebuję, więc pytam, jak mam dbać o moją skórę, by była właściwie odżywiona
- otrzymuję kompleksową poradę, dopasowane do moich potrzeb kosmetyki
i zazwyczaj próbki dla moich znajomych. I właśnie w taki sposób zostałam ambasadorką kosmetyków naturalnych wśród moich znajomych. – podsumowała targi Agnieszka, uczestniczka Ekocudów od pierwszej edycji.
Listopadowe EKOCUDA 2017 z sukcesem przechodzą do historii. Na szczęście przed nami kolejne edycje – w marcu w Gdańsku, w kwietniu w Warszawie!
Sponsorem strategicznym wydarzenia była marka Naturativ, specjalizująca się 
w naturalnych kosmetykach pielęgnacyjnych. Jedyna polska marka 
z międzynarodowym certyfikatem naturalności NATRUE. Sponsorzy: Annabelle Minerals, Naturativ.

Wystawcy: Annabelle Minerals, Naturativ, Ministerstwo Dobrego Mydła, John Masters Organic, Harmonique, Fresh & Natural, Jan Barba, Lush Botanicals, Lavera, 
Lily Lolo, Hagi, Purite, Sylveco, Iossi, Esse Organic, Resibo, Ecolore, Amilie, Mokosh i inni.

Patroni medialni: Co jest grane24, SlowLife. Food & Garden, gaga, e!stilo magazine, 
allnaturals, inspirantka.pl, wirtualnekosmetyki.pl, Enter the room, Czytamyetykiety.pl, Ulicaekologiczna.pl, TrustedCosmetics.pl, Dawanda, ekologia.pl, ekocentryczka.pl,
N jak natura, MagazynKosmetyki, Dobra Mama, Piggy Peg, PINK MINK Studio,
Beautyshow.pl, lovecosmetics.pl, urokzyciaalergika.pl, zdrowalistazakupów.pl, iszpilki.pl, ekotropiciel.pl, wwwlosy.pl, SHEMAG, Slov, magazyn V mag, Naturalnie z pudełka, Słodki Live, Radio Kampus, magazyn Drogeria, poradnikzdrowie.pl, Feszyn, Imperium Kobiet, Lejdis, Biokurier.
Więcej informacji:

www.ekocuda.com
www.facebook.com/ekocudacom
www.instagram.com/ekocuda