Detoks pach, naturalny sposób na przykry zapach

0
3427

Wiele osób zbyt szybko rezygnuje ze stosowania naturalnych dezodorantów na rzecz szkodliwych antyperspirantów mówiąc „niestety mimo szczerych chęci naturalne dezodoranty na mnie nie działają”. Warto sobie wtedy zadać pytanie dlaczego? Co właściwie powoduje nieprzyjemny zapach i nasz dyskomfort – bo przecież nie pot sam w sobie, który z chemicznego punktu widzenia to w 98% to woda, trochę mocznika, amoniaku i soli mineralnych.

Nieprzyjemna woń potu może sugerować różne choroby (od cukrzycy po niewydolność nerek), może być spowodowana paleniem tytoniu lub „wonną” dietą obfitą np. w cebulę czy czosnek. Jednak większość kłopotów z nieprzyjemnym zapachem potu spowodowana jest specyficznym rodzajem bakteriami, które rozkładają pot. Jak w każdym obszarze życia również pod pachami potrzebna jest nam równowaga.

Naturalny dezodorant bez stresu

Bezstresowe używanie naturalnych dezodorantów może wymagać jedno lub dwutygodniowego detoksu okolic pach, który doprowadzi do prawidłowej proporcji bakterii. Jednym ze sposobów jest stosowanie maseczki z glinki bentonitowej. Jest bardzo prosta do wykonania. Będziesz potrzebować:

  • 1 łyżeczkę glinki bentonitowej
  • 1 łyżeczkę octu jabłkowego
  • 1-2 łyżeczki wody

Po prostu zmieszaj wszystkie składniki (w nie-metalowym naczyniu) do uzyskania jednolitej masy. Nanieś mieszankę na pachy. Pozostaw na 5-20 minut. Zacznij od 5 i systematycznie wydłużaj czas pozostawiania maski. Jeżeli poczujesz dyskomfort, ostre pieczenie, zmyj maseczkę natychmiast. Jeżeli wszystko jest w porządku zmyj maseczkę pod prysznicem lub zwilżonym ciepłą wodą ręcznikiem. Stosuj do momentu, kiedy używając naturalnego dezodorantu poczujesz komfort. Jeżeli problem nie zniknie po ok. 2 tygodniach problem nieprzyjemnego zapachu potu może mieć inną przyczynę, warto wtedy zgłosić się do specjalisty.

zdjęcie: freepik