Czwarta czakra cz. 3 – aromaterapia

0
1117

Czwarta czakra, nazywana też czakrą serca, jest zlokalizowana na środku klatki piersiowej i obejmuje serce, splot sercowy, grasicę, płuca i piersi. Odpowiada również za system limfatyczny.

Kiedy Twoja czakra serca jest otwarta czujesz przepływ miłości i współczucia, szybko przebaczasz, akceptujesz siebie i innych.

Jakie olejki wybrać.

Olejki eteryczne na czwartą czakrę: róża, melisa, neroli, bergamotka, olejek marchewkowy, lawendowy, oregano, czarny pieprz, drzewo sandałowe, cynamon.

Naturalny, czysty olejek różany jest eliksirem na ojas, wspiera system immunologiczny. Warto kroplę tego olejku wmasować w okolicach serca, gardła, trzeciego oka. Szczególnie warto robić taki rytuał w czasie medytacji, której intencją jest miłość i współczucie. Olejek ten daje równowagę wewnętrzną, uspokaja umysł i emocje.

Jak przyrządzić swoją własną mieszankę olejków na czwartą czakrę.

Żeby przygotować mieszankę eteryczną na czakrę serca wystarczy zmieszać dowolne cztery z podanych wyżej olejków, w proporcjach 10 -12 kropli na 10 ml. olejku jojoba. Taki olejek można wsmarować w okolicę czakry serca i w dłonie. Można go używać w czasie medytacji lub w chwilach gdy potrzebujemy wzmocnić nasze uczucia związane z miłością, współczuciem, czułością.

Proponujemy też mieszankę do masażu lub mgiełki.

3 krople olejku lawendowego

3 krople olejku neroli

3 krople olejku kardamonowego

2 krople olejku ylang ylang

1 kropla olejku z drzewa sandałowego lub rumiankowego

2 krople olejku jaśminowego lub białej szałwii

Wszystko zmieszać w buteleczce o pojemności 10 ml. Uzupełnić buteleczkę olejkiem migdałowym, marchewkowym lub z pestek grejpfruta.

Nasze gotowe zestawy mgiełek możecie zamówić w sklepie. Indywidualne zamówienia na konkretne potrzeby przyjmujemy także pod adresem info@mojatransformacja.net