Czwarta czakra cz. 2 – praktyka

0
827

Serce promieniuje wieloma emocjami, które są różnymi sposobami wyrażania miłości: ciepło, współczucie, pasja, uprzejmość, nienawiść. Każdy sentyment na tym świecie emanuje z centrum serca. Dlatego to jedno z najsilniejszych miejsc i może być niesamowicie niebezpieczne gdy nie jest prowadzone przez intuicję. To centrum, które nadaje życiu głębię, bogactwo i znaczenie.

Ćwiczenie wdzięczności

 1. Weź głęboki wdech przez nos.
 2. Wydech przez usta.
 3. Wdech głęboki i równomierny przez usta.
 4. Wydech całkowity przez nos.
 5. Kontynuuj, wdechy i wydechy. Możesz dodać mantrę, powtarzaną w myślach: SAT przy wdechu, NAM przy wydechu.

Efekty: Ta prosta medytacja z oddechem pomoże Ci pokonać urazę i zmienić ją we współczucie.

Ćwiczenie przeciw zmartwieniom

 1. Usiądź wygodnie w siadzie skrzyżnym z wyprostowanymi plecami.
 2. Złóż dłonie razem.
 3. Wyprostuj ręce w łokciach i wyciągnij ręce 60 stopni do góry, jak najdalej w lewo. Ramię prawej ręki będzie pod twoją brodą.
 4. Zamknij oczy.
 5. Palce prawej ręki zasłaniają podstawę palców lewej ręki. Upewnij się, że trzymasz łokcie wyprostowane w czasie medytacji.
 6. Weź wdech silnie i głęboko przez nos i zrób wydech silny przez usta, przyciskając pępek do kręgosłupa. Skup się na oddechu.
 7. Trzymaj pozycję od 3, 7 do 11 minut.
 8. Na koniec medytacji weź głęboki wdech, wydech bardzo silny, wstrzymaj na wydechu od 11 do 15 sekund, weź wdech i zrelaksuj się.

Efekty: To medytacja wspaniała dla każdego kto ma dużo zmartwień. Uwalnia napięcie i pomaga zmniejszyć depresję. Jest to wymagające ćwiczenie, możesz czuć zmęczenie w ramionach i łokciach. Możesz poprawić pozycję, ale trzymaj wyprostowaną pozycję.

Medytacja na czakrę serca

 1. Usiądź w siadzie skrzyżnym, proste plecy.
 2. Wyciągnij ręce na boki, równolegle do podłogi, zagnij łokcie do konta prostego. Dłonie wnętrzami do przodu.
 3. Zamknij oczy i skup wzrok na punkcie między brwiami. Wdech przez nos, a z wydechem wydobądź z siebie dźwięk „Hummmmm”. Pozwól temu uzdrawiającemu dźwiękowi rezonować na Twojej twarzy, zaczynając od ust.

Efekty: Śpiewanie „Humm” to śpiewanie mantry, uzdrawiającego dźwięku używanego w medytacji. Mantra ta oznacza „My”, kiedy z indywidualności przechodzimy do miłości przez nasze centrum serca.

Zacznij praktykować tę medytację przez 3 minuty i z dnia na dzień buduj czas do 7, 11 lub 31 minut. Nawet po trzech minutach, uzdrawiający dźwięk tej medytacji zacznie działać. To cudowny sposób na rozpoczęcie dbania o siebie.

Pierwsza część cyklu o czakrze serca znajduje się tu 🙂