Czucie, poczucie, uczucie, wyczucie…

0
854

Czujesz więc jesteś. Czujesz więc żyjesz…

Gdy czujesz jesteś bardziej cieleśnie czy duchowo?

Masz dwie strony – lewą i prawą ją nazwano, a każda jest dla Ciebie źródłem odczuć – mimo tego, że takie są różne to jednak takie same. Lewa dłoń pasuje do prawej – nie ma lepszej lub gorszej strony, każda jest Ci tak samo potrzebna i każda jest tobą w takim samym stopniu.

Nie ma również dobrej i złej nogi, żeby biegać musisz korzystać z obydwu i jedna noga dorównuje w szybkości drugiej wtedy najlepiej się biegnie, przyjemność i wiatr we włosach dają wtedy poczucie szczęścia i radość się pojawia z tej wolności, a stąd już niedaleko do miłości.

Skąd się ona wzięła?

Z wewnątrz czy z zewnątrz miała swój początek ta uczuciowa sprawa i jej powstawanie? Wiesz już że są uczucia różne, niektóre miłe inne szorstkie; Jesteś uczuciem gdy naprawdę czujesz. Nawet ból – uczucie bardzo silne, bo przepełnione intensywnością bodźca – jest świadectwem, że wrażliwość istnieje i próbuje chronić Cię. Pojawia się tęsknota po stracie szczęścia i przyjemności, które tak bardzo chcemy odzyskać. Pamięć i wspomnienia współpracują z cierpieniem, bo pamiętać ból to szansa na jego uniknięcie w przyszłości.

Doświadczenie pamięta dobrze, co się wydarzyło i daje rozwiązania na przyszłość. Kiedy podszyte jest strachem, można już tylko uciekać, jednak jak długo biec, aż zabraknie tchu w płucach, aż serce wyskoczy z piersi? Musi pojawić się opanowanie ono da szansę na szukanie możliwości ocalenia, powrotu do siebie i potrzebną stabilizację na odetchnięcie i odpoczynek – błogość nieświadomego snu, na który masz ochotę, a na który wiesz to – nie możesz sobie pozwolić, bo cały świat Cię goni i nie chce się zatrzymać. Energii !!! – krzyczysz

– Skąd wziąć więcej energii, gdy nie masz czasu, żeby jej poszukać.

Czas to też energia – energia zmiany, przemijania ale i możliwości i kreowania rzeczywistości. Wymagający to przyjaciel, nie czeka na nikogo. Możesz iść tylko z nim by przetrwać. Kiedy się zatrzymasz to w tym samym momencie znikniesz zanurzając się w pustkę bez żadnego uczucia, przede wszystkim uczucia istnienia, które daje siłę by biec z czasem i nadążyć po nowe jutro, po następną chwilę, po jeszcze jeden oddech w poszukiwaniu szczęścia zwanego miłością, która rodzi się w każdej chwili świadomości w Tobie.