Codzienna pielęgnacja – cz. 2 Nacieranie ciała gorącym ręcznikiem.

0
1988

Tym razem mamy dla Ciebie propozycję prostego zabiegu, który daje wspaniałe efekty. Jest to zabieg, który powinieneś zrobić przed lub po kąpieli. Możesz go także zrobić po codziennym prysznicu, gdy nie masz czasu na relaksującą kąpiel. Ważne jest by robić go regularnie, wtedy przynosi najlepsze rezultaty. Dla maksymalnego efektu nacieraj ciało dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zacznij od 2 minut i staraj się z czasem wydłużyć czas masażu. Pozwoli Ci to przyzwyczaić się do nowego, regularnego zabiegu pielęgnacyjnego. Zawsze też możesz dostosować długość do czasu jakim dysponujesz danego dnia.

Ten prosty zabieg pobudza układ limfatyczny. Uspokaja umysł, redukuje napięcie mięśni, redukuje stres. Pobudza krążenie i otwiera pory, dzięki czemu wydobywa ze skóry nagromadzone toksyny. Gdy zrobisz zabieg rano poczujesz przypływ energii, gdy zrobisz go wieczorem, głęboko Cię zrelaksuje przed snem.

Użyj małego lub średniego ręcznika bawełnianego. Zamocz go w gorącej wodzie. Uważaj, żeby się nie oparzyć. Możesz dodać do wody ulubionego olejku, na przykład lawendowego. Gorącym ręcznikiem zacznij nacierać delikatnie skórę. Zacznij od dłoni, łącznie z palcami. Przechodź w stronę ramion, szyi, twarzy. otem w dół do klatki piersiowej, góry pleców, brzucha, dołu pleców. Następnie pośladki, nogi, stopy i palce. Skóra delikatnie się zaróżowi. Często zamaczaj ręcznik w gorącej wodzie, tak żeby nie nacierać ciała zimnym lub letnim, a gorącym ręcznikiem.

Autor: Karolina Karwacka-Ziemak
nauczycielka jogi, coach zdrowego trybu życia, terapeutka reiki