Codzienna pielęgnacja – cz.1 Szczotkowanie ciała na sucho

0
1296
collection of stimulating body, face, nail and footcare wooden brushes on genuine old wood background for dry brushing concept and wallpaper, top view

Najlepszym momentem na detoks jest czas zmiany sezonów. Jednak do swoich codziennych praktyk pielęgnacyjnych możemy dodać kilka czynności, które pomogą nam utrzymać zdrowie, energię i ładną skórę przez cały rok.
Tym artykułem rozpoczynamy mini-cykl z prostymi przepisami, które możesz włączyć do swojej codziennej pielęgnacji lub zrobić sobie tradycję z weekendowych zabiegów, kiedy masz czas i ochotę zrelaksować się i poświęcić swojemu samopoczuciu więcej uwagi. Przykłady, które podamy w tym cyklu, mają za zadanie przywrócić piękno skórze i zadbać o zdrowie całego organizmu. Potraktuj je jako swoje własne, codzienne mini-SPA.

Sposoby na codzienną pielęgnację, które Wam pokażemy pomogą pozbyć się toksyn, powodują wzrost energii i gotowość do stawienia czoła codziennym zadaniom.
Szczotkowanie ciała na sucho.

Ciało potrzebuje szczotkowania podobnie jak zęby czy włosy. Jest to świetny sposób na pozbycie się toksyn z ciała. Skóra, nasz największy organ, eliminuje 25% toksyn z ciała. Co minutę wymienia 30 000 komórek na nowe. Szczotkowanie ciała usuwa martwy naskórek. Skóra staje się delikatniejsza, gładsza i mocniejsza. Dzięki szczotkowaniu poprawisz krążenie krwi, co pomaga w dużym stopniu zredukować cellulit i wyszczuplić ciało.

Szczotkowanie ciała na sucho stymuluje system limfatyczny i wysmukla mięśnie. Wspomaga trawienie, redukuje stres i energetyzuje cały organizm.
Jest to hit wśród kuracji SPA, który w prosty sposób możesz zrobić sam w domu.

Do zabiegu użyj szczotki z delikatnym, naturalnym włosem. Wygodniejsze są szczotki z dłuższym uchwytem. Syntetyczne szczotki często zawierają wiele związków chemicznych, których lepiej unikać.
Szczotkowanie ciała jest masażem szczotką. Zacznij od stóp i kontynuuj w górę ciała, długimi, dokładnymi ruchami. Zawsze w stronę serca. Kiedy dojdziesz do brzucha zmień ruch na zgodny z ruchem wskazówek zegara. To wspomoże naturalny ruch trawienia.
Skóra delikatnie się zaróżowi, ale unikaj mocnych ruchów, które spowoduje zaczerwienienie lub podrażnienie. Unikaj miejsc ze świeżymi ranami, bliznami czy oparzeniami.
Po szczotkowaniu możesz wziąć kąpiel lub prysznic co ułatwi pozbycie się złuszczonego naskórka.

Autor: Karolina Karwacka-Ziemak
nauczycielka jogi, coach zdrowego stylu życia, terapeutka reiki