Święto miłości

0
1524
prezenty walentynkowe, źródło: freepik.com

Święto miłości tuż, tuż…Czy to akceptujemy, czy nie Walentynki na stałe zawitały do naszej kultury. Teraz bardzo skomercjalizowane, początkowo były dniem św Walentego, który dla wyznawców religii chrześcijańskiej jest patronem zakochanych.

Jeżeli cofniemy się trochę dalej, zagłębimy się nieco w historię –  każda kultura, każdy czas miał swojego patrona miłości, swoje święto zakochanych. Zatem celebrowanie miłości to żaden nowy wynalazek naszych czasów.

W starożytnym Rzymie świętowano Lupekaria, które (cóż za przypadek!) obchodzono 14-15 lutego. Tego dnia czczono Junonę, rzymską boginię kobiet i małżeństwa oraz boga przyrody, patrona lasów i pól, strzegącego pasterzy i ich trzód – Pana (Fauna).

Chińskim świętem miłości jest Festiwal Qixi, który przypada na siódmy dzień, siódmego miesiąca kalendarza księżycowego. Chińska legenda głosi, że raz w roku, wieczorem tego właśnie dnia Niebiańska Tkaczka spotyka na Moście Srok ukochanego Pasterza. Tkaczka jest pół-boginią, piękna i mądra. Ziemskie kobiety proszą ją tego dnia o mądrość, zręczność oraz szczęśliwe małżeństwo.

W tradycji Indii, czczono Kamadewa – boga miłości. Uosobiony jako piękny młodzieniec z łukiem, wykonanym z trzciny cukrowej ze strzałami z kwiatów, cięciwę łuku tworzyły złączone ze sobą pszczoły. Od Kamadewa wywodzi się znany wszystkim indyjski traktat o seksualności – Kamasutra.

Poniżej podsuwamy kilka pomysłów, co może umilić nam ten dzień:

Warsztat tantryczny dla par  – uczestnicząc w takim warsztacie dowiecie się, jak wprowadzić w wasze intymne życie starożytne techniki tantryczne, które jednoczą duszę i ciało kochanków.

Masaż tantryczny – uwalnia stres i napięcie, głęboko relaksuje i rozluźnia ciało, likwiduje wewnętrzne blokady, uwalnia naszą wewnętrzną moc, radość z seksualności.

Kosmetyki naturalne do masażu – jadalne kremy, aromatyczne świece zmieniające się w olejek do masażu, naturalny sproszkowany dodatek do smoothie (sex dust), naturalne lubrykanty.

Naturalne afrodyzjaki – dodając do jedzenia, kąpieli, herbaty szczyptę tego czy owego naturalnie dodamy smaczku do romantycznego wieczoru.

Afrodyzjaki w kuchni

Miłej Walentynkowej zabawy!