„Art of Attention” – więcej niż książka

0
1568

Art of Attention to przepięknie wydany przewodnik po praktyce jogi. Jest zarówno książką, jak i podręcznikiem po Twojej własnej praktyce, łącząc aspekty fizyczne jogi oraz medytację i cały świat wewnętrzny.


Książkę, którą dzisiaj opisuję stworzyły Elena Brower, znana i szanowana za swoją pracę, światowej sławy nauczycielka jogi oraz Erica Jago, nauczycielka jogi i artystka.

Jest to książka (a yoga practice workbook for movement as meditation), która jest przeznaczona dla każdego praktykującego jogę, zarówno nauczycieli jak i początkujących. Jest to podręcznik, w którym znajdziesz podpowiedzi jak wyciszyć się w medytacji, odnaleźć siłę w oddechu i sekwencje jogi. Dodatkowo autorki przeznaczyły dużo miejsca na własne przemyślenia i własne kompozycje pozycji jogi do codziennej praktyki.

Książka zachwyca wysoką jakością wydania i zawartości. Piękne zdjęcia i poruszające przemyślenia. Hasłowo czy cytatami, poruszane są ważne elementy dotyczące zarówno życia, uczuć jak i praktyki jogi. Autorki stworzyły książkę, która zachęca do kontemplacji i kreatywności. Sięgając po jej piękne strony za każdym razem mam ochotę otoczyć się świeczkami, kryształami, usiąść na macie i medytować wsłuchując się w piękno duszy i śpiew serca.


Art of Attention jest czymś zupełnie nietypowym na rynku książek o jodze i medytacji. Jeżeli macie ochotę na piękną książkę, w której znajdziecie kilka profesjonalnie zaprojektowanych sekwencji ćwiczeń. Jeżeli ciekawi Was jak można zaprojektować piękną pozycję, która łączy w sobie sztukę i jogę. Jeżeli chcecie poczuć wyjątkowo duchowe i głębokie odczuwanie jogi, które reprezentuje w swojej pracy nauczyciela jogi Elena Brower. To wszystko i każde z osobna są doskonałym pretekstem do posiadania tej książki w swojej osobistej biblioteczce.

Książka dostępna jest w języku angielskim, nie ma wydania polskiego.

Autor: Karolina Karwacka-Ziemak