Aromatyczne kule do kąpieli – DIY

0
898

Jesienią i zimą brak słońca i krótkie dni sprawiają, że łatwiej się przeziębiamy, czujemy się przygnębieni i potrzebujemy rozgrzania i poprawy samopoczucia. Jedną z takich rzeczy, które pomogą nam poczuć się jak w relaksującym SPA, są kąpiele. Ciepła woda, chwila tylko dla siebie i dodatkowo pielęgnacja oraz aromaterapia.

Zapachowe kule do kąpieli, które robimy sami są bezpieczne, znamy ich skład, używamy prostych składników, dostępnych zazwyczaj w każdym domu. Takie kule to wspaniały dodatek do kąpieli nie tylko dla nas, ale także dla naszych dzieci.

Aromatyczne kule do kąpieli – Składniki:

  • 237 ml. kwasku cytrynowego
  • 1 szklanka sody kuchennej
  • 1/2 szklanki mąki kukurydzianej
  • 1/2 oleju kokosowego bio (może być też olej migdałowy, oliwa z oliwek)
  • 8-10 kropel ulubionego olejku lawendowego

Aromatyczne kule do kąpieli – Przygotowanie:

W misce umieść kwasek cytrynowy, sodę, mąkę kukurydzianą i olej. Wymieszaj aż powstanie delikatna masa. Dodaj ulubiony naturalny olejek eteryczny i wymieszaj. Masa powinna przypominać konsystencją mokry piasek. Jeżeli chcesz sprawić by twoje kule były wyjątkowe, możesz dodać płatki kwiatów, ususzone zioła, barwniki spożywcze. Przełóż masę do silikonowych foremek. Nie muszą mieć kształtu kuli. Jeżeli chcesz możesz zrobić świąteczne używając foremek silikonowych w kształcie choinki, dzwonka itp. Pozostaw masę w foremkach na 24 godziny.

Już niedługo w naszym serwisie trochę więcej o olejkach eterycznych. Przedstawię kilka najistotniejszych olejków i wpływ jaki mają na nasze zdrowie, samopoczucie, emocje itp. Do tego czasu polecam użyć do kul olejku lawendowego – relaksujący, dobry przed snem, olejku pomarańczowego – na poprawę nastroju.

O olejkach eterycznych na poszczególne czakry przeczytasz tu.